Laste väärtuskasvatus algab kodust ja lasteaiast

Lastekaitsepäev

FOTO: Sirli Homuha/Valgamaalane

Lastekaitse Liit tänab tänasel lastekaitsepäeval kõiki vanemaid, kes kasvatavad järeltulijates väärtusi, nagu armastus, hoolivus ja austus üksteise vastu.

MTÜ Lastekaitse Liit väärtusarendust ja laste väärtuskasvatust edendav projekt «Kiusamisest vaba lasteaed» esimene laienemisring hõlmab 340 lasteaeda kõikides maakondades. Projektiga saab liituda 1. juunist 2012 maavalitsuste kaudu.

Vägivald on sotsiaalne nähtus. Arenenud ühiskond taunib rusikaõigust. Selle vähendamiseks on lastekaitse liidu hinnangul ainult üks tee.

«Julged, hoolivad ja teisi austavad lapsed kasvavad turvalises keskkonnas. Üksteisega arvestav, kõiki grupi liikmeid kaasav kultuur tuleb luua nii kodus kui lasteaias. Mõistmist, toetamist ja kaasamist tuleb lapsele õpetada iga päev. Vaid see tagab head suhted laste endi ning laste ja täiskasvanute vahel. Täiskasvanutel on suur vastutus kujundada lapsest vägivallavaba isiksus,» rõhutab MTÜ Lastekaitse Liit president Loone Ots.

Aastast 2007 juhib Save the Children Denmark koostöös Taani kroonprintsessi Mary Fondiga ennetavat programmi «Kiusamisest vabaks», mis suunatud 3–8 aastastele lastele. Eestis on kiusamisest vaba lasteaia metoodika rakendamise eestvedaja MTÜ Lastekaitse Liit, seda toetab haridus- ja teadusministeerium.

Kolmel viimasel aastal on metoodikaga liitunud 43 lasteaeda, kokku 87 rühma ja umbes 2100 last vanuses teisest seitsmenda eluaastani. Aastaks 2014 katab metoodika kõik koolieelsed lasteasutused üle Eesti.

Usume, et projekt aitab tõhusalt ennetada koolivägivalda, sest laste kiusamiskäitumine väheneb juba lasteaias.

Head lastekaitsepäeva!

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles