T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ajateenistust alustab 53 Valgamaa noormeest

Piret Karu
Ajateenistust alustab 53 Valgamaa noormeest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Grupp Kuperjanovi Üksik-jalaväepataljonis aega teenivaid noormehi rivistusel.
Grupp Kuperjanovi Üksik-jalaväepataljonis aega teenivaid noormehi rivistusel. Foto: Sven Andreson

Järgmisel nädalal oodatakse Kaitseressursside Ameti kutsel ajateenistusse 53 Valgamaa kutsealust. Valgamaa kutsealused asuvad peamiselt teenistusse Kuperjanovi jalaväepataljonis.

Kogu Eestist kutsutakse juuli 2. nädalal ajateenistusse üle 1600 kutsealuse. Noormehed asuvad ajateenistuskohustust täitma staabi- ja sidepataljonis, KV logistikakeskuse logistikapataljonis, 1. jalaväebrigaadi tagalapataljonis, pioneeripataljonis, suurtükiväepataljonis, Viru jalaväepataljonis, õhutõrjepataljonis, vahipataljonis, mereväebaasis ja Kuperjanovi jalaväepataljonis.

Ajateenistuskohustuse täitmisele kutsutakse 3 korda aastas: jaanuaris, juulis eelkutsega ning oktoobris põhikutsega. Ajateenistusse kutsumine on plaaniline tegevus, mis toimub kaitseministri poolt antud ülesandes ette antud mahus. 

Väljaõpe ajateenistuses on reservarmee ja Eesti esmase kaitsevõime alus andes põhiteadmised riigikaitsest ning õpetades tegutsema ühtse meeskonnana. Pärast ajateenistust jätkub riigikaitsekohustuse täitmine reservväelasena oma üksuse koosseisus, Kaitseliidus või elukutselise kaitseväelasena.

Märksõnad
Tagasi üles