Palgatõusuks raha pole

Valgamaa Omavalitsuste Liidu esimees Madis Gross kinnitab, et omavalitsustel vahendeid palgatõusuks pole.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Valgamaa Omavalitsuste Liit pöördub avaliku arupärimisega haridusministri ja peaministri poole, et saada selgust, mil moel kavatseb valitsus täita oma kevadist lubadust õpetajatele – tõsta nende alampalka 700 eurole, kirjutab portaal tarbija24.ee

«Teavitame valitsust, et omavalitsustel puuduvad vahendid haridusministri lubaduste täitmiseks,» ütles liidu esimees, Tõlliste vallavanem Madis Gross. «Valitsuse poolt pole aga siiani näha ühtegi eelnõud ega tegevusplaani, mis tagaks õpetajatele lubatud palgatõusu.»

Gross ei näe võimalust, et valitsuse välja lubatud palgatõusu tagaksid omavalitsused oma niigi nappidest vahenditest ehk siis kohalikust eelarvest teiste eluvaldkondade arvelt. «Seni pole omavalitsustel mingit selgust, kui palju tuleb uuel eelarveaastal õpetajate palgaraha planeerida ning millistest vahenditest kaetakse lubatud palgatõus,» ütles Gross.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo lubas tänavu kevadel, vahetult õpetajate streigi eel, et järgmise aasta algusest tõuseb õpetajate alampalk 700 euroni kuus ehk ligi 15 protsenti.

Tagasi üles
Back