Päevatoimetaja:
Arved Breidaks
Saada vihje

Silver Kuusik seisab väljakutse lävel

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Silver Kuusik
Silver Kuusik Foto: Postimees/Scanpix

Augustist AS Valga Vesi juhatusse kuuluv Silver Kuusik peab enda sõnul lugu õiglusest ja aususest. Tema eesmärk on panna meeskond tööle ühtses rütmis.

Miks otsustasite kandideerida AS Valga Vesi juhatusse?

«Tahan kõik kogemused rakendada aktsiaseltsi juhtimiseks.»

Kuidas kommenteerite tööleasumise järgset intsidenti, mil esitasite vastulause AS Valmap Grupp ja AS Valga Vesi vahelise lepingu allkirjastamisele. Hiljem tunnistasite, et ei süüvinud asjasse põhjalikult ja reageerisite üle?

«Ei soovi kommenteerida.»

Siit ka küsimus: kas olete meeskonnatöö pooldaja või pigem autoritaarne juht?

«Autoritaarseks juhiks ennast ei pea. Loomulikult pooldan meeskonnatööd ja teen kõik, et meeskond ühe eesmärgi nimel töötaks.»

Kas olete mõne erakonna liige ja kas olete ka poliitikas aktiivsemalt osalenud?

«Olen kandideerinud kahel kohalike omavalitsuste ja kord Riigikogu valimistel. Viimasel kohaliku omavalitsuse valimistel kogutud 187 häälega sain asendusliikmena käesoleva aasta juunis Tartu linnavolikogu liikmeks. Lisaks olen Tartu linna arengu- ja planeerimiskomisjoni ning linnamajanduskomisjoni liige 2012. aastast.

Olin Keskerakonna Tartumaa piirkonna juhatuse liige aastatel 2007–2011 ja Keskerakonna Tartumaa piirkonna aseesimees 2010–2011, Keskerakonna volikogu liige 2008. aastast ja Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse liige 2005–2007 ning 2011. aastast. Keskerakonna liige olen 2004. aastast.

Kavatsen poliitikas ka edaspidi osaleda ning oma vaadete ja valijate eest seista.»

Olete veidi üle kuu aja Valgas töötanud. Ehk oskate öelda, kas veemajandusprojekt saab eduka lõpu?

«Kindla sõna oskab öelda vahest ainult kõigevägevam. Samas on ilmselge, et oma vahenditega me toime ei tule ning seetõttu toimub aktiivne lisarahastuse otsimine keskkonnainvesteeringute keskuse kaudu.

Kiirustama sunnivad ühtekuuluvusfond ja globaalne majanduskriis. Kui praegu rongi peale ei jõua, pole hiljem mõtet rongile kätega järele vehkida. Ettevõte annab endast maksimumi, et projekt saaks lõpetatud.»

Mis on teie töökohustused?

«AS Valga Vesi esindamine ja juhtimine, sealhulgas raamatupidamise korraldamine, dokumentatsiooni korrasolek ja vastavus seadustele, personal, hinnakujundus, finantsalane tegevus.»

Mida ütlete oma kaastöötajate kohta, kuidas on teid vastu võetud?

«Vaadates nende palganumbreid ja töökohuseid, tuleb kollektiivi kiita. Minu sulandumine on sujunud tõrgeteta.»

Kas peate end juba valgalaseks?

«Augustist üürin Valgas Maleva tänaval korterit. Sissekirjutus on Tartus, talu Põlvamaal. Töökohustuste täitmisel veedan palju aega maanteel. »

Kas olete pereinimene?

«Abielus ei ole ja lasteni pole veel jõudnud, aga tulemata nad ei jää.»

Kas teil on Valgamaaga sidemeid ka varasemast ajast?

«Tööalaseid ei ole. Kuna riik on nii väike, leidub tuttavaid ja sugulasi ka siin.»

Missugune on teie arvates Valga maine?

«Valga arengule pani tugeva aluse raudtee, mis elanikkonda kiirelt kasvatas ja see on ka Valga võimalus ellu jääda. Kehtib tõde, et kui on töökohti, on ka rahvast. Kiita tuleb tööandjaid, kes siin vastu peavad. Minule on kõik Eestimaa kohad armsad; samuti inimesed, kes tööd südamega teevad.»

Kes on teie eeskujud poliitikas? Mida arvate praegusest Eesti eluolust?

«Lugu saab pidada poliitikutest, kes Eestist lugu peavad: räägivad korrektselt riigikeelt, austavad seadusi ja kombeid. Pean väga lugu aususest, veelgi rohkem õiglusest.

Sageli tundub peamine viga poliitikas olevat, et võimul pole vaimu ja vaimul pole võimu. See ongi riigi ja rahva viinud sinna, kus oleme. Mulle ei mahu hinge ebaõiglus, kus mõni ennast kuus 6000 euro vääriliseks peab ja teine 300ga hakkama peab saama.

Eesti rahvale on usku andnud rasketel aegadel lootus paremale tulevikule. On kurb, kuidas inimesed, kes eluaeg tööd rabanud, peavad vanaduses kannatama. Olulisim, mis teeb haiget, ongi see, et nende silmades puudub lootus. Kui üritan mõelda nende moodi, ei tahaks uskuda, et sellise riigi eest veriseid lahinguid peeti…»

Kunas ja kus olete sündinud, mis koolid lõpetanud, mis eriala omandanud?

«Olen sündinud 1983. aastal Tartus. Mõlemad vanemad on kõrgharidusega. Õde, kes enne mind ilmale tuli, on kolme lapse ema ja töötab Tartus hambaarstina. Vennas, kes pärast mind ilmavalgust nägi, on TÜ arstiteaduskonna 3. kursuse tudeng.

2002. aastal lõpetasin toonase Mart Reiniku gümnaasiumi. 2006. aastal sain bakalaureusekraadi tootmistehnika erialal ning 2008. aastal sama eriala magistrikraadi Eesti Maaülikoolist.»

Kes on teie lemmiklaulja ja -näitleja?

«Lemmiknäitlejaks pean Jan Uuspõldu, kes oskab head huumorit teha ja suudab üksi laval olles mitu rolli välja mängida. Miuusikamaitse sõltub tujudest. Kuulan palju eesti muusikat, väga austan isamaalisi laule.»

Millega vabal ajal tegelete?

«Kuigi vaba aega on vähe, üritan osa sellest pühendada heategevusele. Osalen 2008. aastast projektis «Vanem Vend, Vanem Õde». Selle eesmärk on pakkuda tuge kasvuraskustega peredest või lastekodudest pärit lastele. Olen uhke, et projektis mulle nooremaks vennaks olnust on saanud tubli kodanik. Võimalusel olen üritustel vabatahtlik.

Aktiivselt tegelen spordiga: rattasõit, jooksmine, sisesõudmine. Olen sisesõudmises ka meeste vaba­klassi Eesti meister.»

Tagasi üles