L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanuri surnuks põletanud mees tahab süüasja uut arutamist

BNS
Vanuri surnuks põletanud mees tahab süüasja uut arutamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Vanuri surnuks põletamise eest pikka vangistust kandev Roman Gorodivski soovib oma süüasja uut arutamist, kuid on hädas selleks vajaliku avalduse koostamisega.

40aastane Gorodivski taotles avalduse koostamiseks riigilt õigusabi, kuid nii esimese kui teise astme kohus leidis, et selleks puudub alus. Seejärel pöördus mees kaebusega Riigikohtu poole, kuid kaebus ei saanud teisipäeval menetlusluba.

Kui Gorodivski suudab siiski riigi õigusabita teistmisavalduse koostada, otsustab Riigikohus eraldi, kas tema süüasja uueks arutamiseks on alust.

Ka tänavu mais ei andnud riik Gorodivskile õigusabi teistmisavalduse koostamiseks.

Gorodivskile mõrva eest mõistetud 14aastane vangistus jõustus lõplikult 2008. aasta detsembri lõpus, kui Riigikohus ei võtnud tema kaitsja kassatsioonkaebust menetlusse.

Süüdistuse järgi valas Gorodivski 2006. aasta 2. augustil Valgas Uuel tänaval asuvas majas oma elukaaslase 72aastase vanaema Helena ja tema toa bensiiniga üle ning süütas põlema. Eakas naine suri põletushaavadesse.

Samuti viskas Gorodivski bensiini peale teda tõkestama tulnud elukaaslase vennale Igorsile, kes suutis aga põlevast majast väljuda ja ennast päästa.

Gorodivski on kohtule väitnud, et ei soovinud vana naise surma, vaid tahtis teda ainult hirmutada. Gorodivski sõnul pressisid tundmatud mehed temalt elukaaslase vanaema mahitusel raha välja.

Gorodivski suhted Helenaga olid pingelised, kuna ta oli naiselt raha laenanud ning selle tagasimaksmisel tekkis tüli.

Süütamise järel põgenes Gorodivski Lätti, kuid 2006. aasta 21. augustil võtsid sealsed ametivõimud ta kinni ning mees anti sama aasta oktoobris Eestile välja.

Märksõnad
Tagasi üles