Õpilased pälvivad stipendiume

Ivo Linnat võib peagi näha ja kuulda Tõrvas koos Antti Kammistega.

FOTO: Postimees/Scanpix

Kuni 14. oktoobrini saavad kõik Eesti 5.–12. klasside õpilased taas taotleda Tulevikutalent 2012 stipendiumi, mille fond kokku on 12 000 eurot. Stipendiumi saab taotleda ühes viiest kategooriast: ühiskondlik tegevus; teadus; humanitaarteadus; kunst, muusika ja kultuur; sport ja tervis.

Žürii valib igas kategoorias välja viis laureaati, kellest parimaid premeeritakse Tulevikutalent 2012 tiitli ja 600 euroga. Lisaks antakse igas kategoorias välja neli teist kohta, keda premeeritakse 450 euro suuruse stipendiumiga, mille paneb välja Maxima Eesti.

Tulevikutalent 2012 žürii esimees on mälumängur ja laulja Ivo Linna, veel kuuluvad sinna laulja ja näitleja Janika Sillamaa, kirjanik Margus Karu, Ahhaa keskuse juht Andres Juur, näitleja ja tervisespordientusiast Veikko Täär, Aasta Suurpere tiitliga pärjatud pereema ja ettevõtja Merle Laidro ning stipendiumi väljaandja Maxima Eesti esindaja Ty Lehtmäe.

Ivo Linna sõnul on tegemist suurepärase võimalusega, millest peaksid kinni haarama kõik andekad ja tublid noored. «Näen iga päev, et meil on Eestis palju hakkajaid ja nutikaid noori ning mul on ainult hea meel, kui neid tunnustatakse ning motiveeritakse oma huvide ja harrastustega veelgi süvendatumalt tegelema,» lisas Linna.

Esimese nädala jooksul pärast konkursi väljakuulutamist on huvi stipendiumikonkursi vastu olnud suur.

Konkursi tingimused ning nõutavad dokumendid on Tulevikutalendi kodulehel. Stipendiumi saajad kuulutatakse välja novembri alguses toimuval pidulikul aktusel.

Tagasi üles