Valgalanna avas kodulinnas esimese isikunäituse

Kätlyn Podiradti isikunäituse avamine Valga kultuurikeskuses

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Kolmapäeva õhtul avas valgalanna Kätlyn Podiradt Valga kultuuri- ja huvialakeskuses  oma esimese näituse, mis kandis nimetust "Puudutus". Kohale oli tulnud hulk kunstniku sugulasi, sõpru ja tuttavaid.

Tellijale

Välja oli pandud paarkümmend kunstniku  loometööd,mille hulgas olid lisaks õlimaalidele ka omanäolised japõnevad 3D maalid. "Oma töödesse olen pannud oma tunded, emotsioonid  ja armastuse.Innustust  annavad mulle minu ümber olevad inimesed.Oma tööd teen kätega, abivahendeid kasutan väga vähe,"ütles Podiradt näituse avamisel.

Pildid pidid tal paremini välja tulema siis, kui on olnud halb päev ."Ju on sel hetkel mul vaja ennast välja lülitada, olla omaette ja panna  emotsioonid oma töödesse," arvas ta.Ühe 3D maali tegemiseks kulub tema sõnul kuni poolteist kuud. "Kiht kihi haaval ehitan liimi, kipsi ja pahtlisegust üles oma töö. Selle tehnika olen ise välja töötanud .Tavapäraselt tehakse taolist tööd kipsiga  pahteldatud seinale, mina teen aga lõuendile.Eestis on see väga uudne tehnika," selgitas kunstnik 3D maalide valmimist.

Tagasi üles