Kandidaate kõrgele autasule saab esitada viimaseid päevi

Pilve Kängsepp

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Valgamaa teenetemärgi taotlusi oodatakse kirjalikult või elektrooniliselt hiljemalt 1. veebruariks, tuletab meelde Valga maavalitsuse avalike suhete juht Kaja Mõts. Aumärgiga kaasneb rahaline preemia, mis sellel aastal on vapimärgi puhul 640 eurot ja teenetemärgi puhul 320 eurot.

Valga maavalitsus ja Valgamaa Omavalitsuste Liit annavad juba kümnendat korda välja maakonna teenetemärke. Nominente autasustatakse tänavu maavanema ja omavalitsuste liidu esimehe vastuvõtul, Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel, 23. veebruaril Tõrvas.

Valgamaa vapimärk on maakonna kõrgeim autasu, mis antakse elutöö eest neile, kes oma töö ja tegevusega on kaasa aidanud maakonna arengule. Valgamaa teenetemärk on mõeldud kodanikele, kes oma töö ja tegevusega on kaasa aidanud Valgamaa arengule või kes on silma paistnud märkimisväärse, maakonnale olulise saavutusega.

Taotluse vormid, samuti lisainfo on saadaval Valga maavalitsuse kodulehel.

2015. aastal pälvis vapimärgi Ants Randmaa ja teenetemärgi sai Pilve Kängsepp. Maavalitsuse kodulehelt on leitavad ka vapi- ja teenetemärgi saajad läbi aegade.

Valgamaa vapi- ja teenetemärkide kavandite autor on heraldikaekspert Priit Herodes, metallitööd tegi OÜ Sporrong Eesti.

Tagasi üles