Talgupäeval osales üle 40 000 inimese

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Laupäeval osales kõikjal Eestis korraldatud Teeme Ära talgupäeval vähemalt 42 013 inimest, teatasid korraldajad pressiteates, kes hindasid ettevõtmist kordaläinuks.

Teeme Ära talgupäev, mis kõikjal üle Eesti kulges väga mõnusas meeleolus, on selleks korraks lõppenud. Talgupäev läks hästi korda, suviselt soe ja päikeseline ilm tõi kodudest välja tänastel andmetel vähemalt 42 013 talgulist, oli kirjas pressiteates.

Talgupäeva raames korraldati kokku 1986 talgut, millest tänastel andmetel võttis osa 42 013 talgulist. Enim talguid toimus Harjumaal ja Tallinnas, kus 456 talgul osales kokku 12 296 inimest. Elanike arvu järgi oli taas kõige rohkem talgulisi Saaremaal, kus osales 191 talgul 3855 inimest.

Tartumaal osales 182 talgul 3113 talgulist, Pärnumaal 154 talgul 2839 talgulist, Ida-Virumaal 133 talgul 3081 talgulist, Lääne-Virumaal 124 talgul 2449 talgulist, Võrumaal 108 talgul 1866 talgulist, Läänemaal 106 talgul 2056 talgulist, Raplamaal 103 talgul 2006 talgulist, Järvamaal 100 talgul 1926 talgulist, Viljandimaal 95 talgul 1733 talgulist, Jõgevamaal 74 talgul 1335 talgulist, Valgamaal 67 talgul 1675 talgulist, Põlvamaal 59 talgul 962 talgulist, Hiiumaal 30 talgul 753 talgulist.

Talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul näitas seekordne talgupäev, et hea ilm annab hoogu juurde talgupäeva õnnestumisel."Talgupäeva õhtuks kokku kogutud andmed tavapäraselt veel mõningal määral täpsustuvad. Meil on hea meel, et talgute arv on taas märgatavalt kasvanud ja talguliste arv on püsinud eelmise, rekordilise aastaga samas suurusjärgus," lausus Tüür.

Tema sõnul jõudis talgudelt üle Eesti talgustaapi täna nii palju head tagasisidet, et seda ei suudagi sõnades väljendada. "Kogu see positiivne energia väljendub tuhandetes ägedates talgutegudes ja kümnete tuhandete talguliste rõõmsates nägudes – kõigis neis inimestes, kes talgupäeval osalesid ja midagi enda jaoks leidsid ning südamesse salvestasid. Suur tänu kõigile, kes otsustasid talguid eest vedada ja käed külge panna!"

Talgupäeva raames toimus kõige rohkem küla-, heakorra- ja looduskaitse talguid, samuti korteriühistute talguid ning noortega ja noortekeskustega seotud talguid. Paiguti koristati prügi, mõnel pool peeti pärast tööd mõttetalguid. Mõned talgud on veel toimumas Teeme Ära talgupäeva raames ka lähiajal.

Tänavu korraldati palju veeohutusega seotud talguid nii mereäärsetes paikades kui ka siseveekogude ääres. Talgupäeva raames püstitati üle Eesti kokku 474 veeohutuse stendi, mille jaoks sai tänavu taotleda tasuta päästevahendid ja ohutusjuhistega infotahvli. Pärast talgupäeva jätkub koostöös Päästeametiga veeohutuse päästevahendite ja infotahvli jagamine neile, kes plaanivad veel püstitada veeohutuse stendi ning soovivad paigaldada ka tasuta päästevahendid. Vahendeid jagatakse, kuni neid jagub. Täpsem info www.teemeara.ee.

Juba teist aastat said kõik talgulised registreerimisel endale talguhundi passi, mis avas juurdepääsu talgupäeva partnerite eripakkumistele, näiteks rongi- ja bussisõit poole hinnaga. Mitmed eripakkumised talgulistele kehtivad ka pärast talgupäeva, vt siit http://teemeara.ee/pass.

Talgupäeva meeskond tänab kõiki eestimaalasi, kes julgevad välja näidata oma hoolivust kodukandi ja kogukonna suhtes. Tänavuse talgupäeva värskeimad emotsioonid leiab aadressilt www.teemeara.ee/otse.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Siseministeerium, Päästeamet, Merekultuuriaasta 2016, Tamrex, Itella SmartPOST, Vizeum, Nordic Hotel Forum jt.

Teeme Ära talgupäev toimub traditsiooniliselt mai esimesel laupäeval ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. 2015. aastal korraldati üle Eesti 18 08 talgut, millest võttis osa 47 136 inimest ehk 3,6% eestimaalastest. 2017. aastal peetakse üle-eestiline talgupäev 6. mail.

Tagasi üles