iDeal kampaania

Libedad teeolud on kaasa toonud rea õnnetusi

Lumine tee. Foto on illustratiivne.

FOTO: Ants Liigus

Tänavusele talvele mitteomased teeolud on kaasa toonud mitu liiklusõnnetust.

«Kella üheksase seisuga on politseile teada antud mõnest Lõuna-Eestis juhtunud õnnetusest. Need kõik on olnud kergemad kõksud ning viga keegi saanud ei ole,» ütles politsei pressiesindaja Ragne Keisk.

Öösel kella 4 paiku teatati õnnetusest Valga vallas Priipalu külas, kus libedal teel sõitis kraavi sõiduauto BMW.

Lõuna prefektuuri tööpiirkonda jäävast kuuest maakonnast on täna kella poole 9 seisuga kõige enam õnnetusi juhtunud teadaolevalt Viljandimaalt.

«Näiteks nüüdsama kell 8.30 laekus häirekeskusele Viljandimaalt teade, et üks reka sõitis seal kraavi. Juht sai masinast välja, viga ta ei saanud. Küll jäi veoki haagis teele risti, mistõttu on liiklus seal häiritud,» tõi Keisk näite.

Kella 2 ajal juhtus Viljandis Reinu teel liiklusõnnetus, kui sõiduauto Ford libises vastu Volvo veokit. Siingi olid Keiski andmetel mängus libe tee ja selleks sobimatud sõiduvõtted. Juhid said süüs omavahel kokkuleppele ning pöörduvad kindlustusse.

Kella 3 ajal öösel juhtus aga Viljandi vallas Pinska külas liiklusõnnetus, kui sõiduauto BMW kaotas lumisel teel juhitavuse ning sõitis vastu aeda. Politsei tuvastas, et juht oli kaine ja omab juhtimisõigust. Keegi õnnetuses viga ei saanud ning pöördub kahju korvamiseks kindlustusse.

Kell 7.50 juhtus aga liiklusõnnetus Tartu linnas Sõbra tänaval, kus libedal teel ei saanud õigeaegselt pidama haagisega Scania veok, mis põrutas otsa teel liikunud Audile. Õnnetuses keegi viga ei saanud ning juhtumiga tegeleb kindlustus.

Arvestades praegusi tee- ja ilmaolusid, palub politsei autojuhtidel olla tähelepanelikud. Igal sohvril tuleb valida ohutu sõidukiirus, olla teel toimuva suhtes eriliselt tähelepanelik, hoida eesliikujatega piisavat pikkivahet ning vältida järske manöövreid ja möödasõite. Nii jääb ka juhile enam võimalusi aegsasti reageerida liikluses ette tulla võivatele ohuolukordadele.

Tagasi üles