Lisandus üks positiivne test

Positiivne koroonaproov. Pilt on illustreeriv

FOTO: shutterstock.com

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 716 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest ühe Harjumaal elava inimese testi tulemus osutus positiivseks.

1. juuni hommiku seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 26 inimest, juhitaval hingamisel polnud ühtegi patsienti. Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei esinenud. Tänaseks on haiglast koju saadetud 334 inimest ning lõpetatud 346 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1625 inimest. Neist 1260 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (77,5%), 365 inimese puhul (22,5%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Eestis on kokku tehtud enam kui 84 000 esmast testi, nendest 1870 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tartus, Narvas, Haapsalus, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Viljandis ja Kohtla-Järvel jätkatakse inimeste testimist samades proovivõtukohtades.

Kolmes linnas - Tallinnas, Pärnus ja Rakveres muutub testimise asukoht. Tallinnas asenduvad TalTechi ja Lauluväljaku parklas olnud testimise telgid Veerenni 53a SYNLABi ja Punane 61 Medicumi ruumides eraldi sissepääsuga testimisvõimalusega.

SYNLAB loob Pärnus lisaks Qvalitase bussile Suur-Sepa perearstikeskusesse ja Rakveres polikliiniku ruumidesse testimise toad.

Testimispunkt suletakse Jõgeval, kus laekus kõige vähem saatekirju. Kodus jätkavad testimist Medicumi, SYNLABi ja Lõuna-Eestis Alre mobiilsed proovivõtubrigaadid.

Lisaks autoga saabujatele mõeldud nn sissesõidupunktidele saab 1. juunist minna proovi andma ka jala. Nii saab autode vahele jala või jalgrattaga järjekorda võtta Tartus ja Viljandis Qvalitase bussi juures, Narvas Corrigo telgis, Kohtla-Järvel Ida-Viru Keskhaigla juures ning Haapsalus ja Paides hakkab käima SYNLABi testimisbuss.

Tervisemure korral tuleb võtta ühendust perearstiga, kes hindab testimise vajalikkust ja vajadusel suunab testimisele. Seejärel võtab inimesega ühendust Medicumi ja SYNLABi korraldatud testimise kõnekeskus, et leppida kokku testimise aeg ja koht. Testimisele minnes tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument. Lisaks on testimisele minnes soovitatav kasutada maski ning desinfitseerida käsi enne ja pärast testimist. Vastused saadetakse ühe tööpäeva jooksul digilugu.ee keskkonda.

Tagasi üles