Lisandus viis positiivset testitulemust

Koroonaviirus Covid-19 antikehade testi tegemine

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 553 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 5 positiivset tulemust.

Kolm nakatunut lisandus Tartusse ja on seotud seal 24. juulil diagnoositud juhtumiga. Tänaseks on tegemist koldega, kus on 5 inimest. Viimane selle kolde nakatunutest viibis vaatamata isolatsioonikorraldusele veel esmaspäeval Narvas ja külastas sealseid erinevaid kohti: Ingeri hotelli, Fama keskust (sealhulgas KFC, Vaba lava). Haigusnähud olid isikul kogu Narva külastuse aja jooksul.

Ida-Virumaal lisandus 2 uut juhtumit. Üks neist oli haigestunud perekonna lähikontaktne, teise juhtumi puhul on positiivne testi tulemus liikunud 27. juuli statistikast 28. juuli statistikasse. Tegemist on eile avaldatud perenakkuse juhtumiga.

29. juuli hommikuse seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 3 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Eestis on koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänase seisuga on tervenenud 1926 inimest. Neist 1458 haigusjuhtum on lõpetatud (75,7%), 468 puhul (24,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, seega ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva jooksul tuvastati Eestis 16 uut nakatunut, viimase kahe nädala kumulatiivhaigestumus 100 000 elaniku kohta on 1,2.

Üks inimene sai nakkuse tuttavate ringis, üks tööl, 12 välismaal. Nakatumiskoht jäi teadmata kahel juhul. Haigusjuhud registreeriti kuues maakonnas: Harjumaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Pärnumaal, Tartumaal ja Viljandimaal.

Seisuga 27. juuli oli registreeritud 2034 laboratoorselt kinnitatud haigusjuhtu. Kokku oli selleks päevaks testitud 8,9% Eesti elanikest. Testidest osutus positiivseks 1,7%. Registreeritud sissetoodud COVID-19 juhud moodustavad 8,2% laboratoorselt kinnitatud juhtude üldarvust.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

Tagasi üles