Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Galerii ⟩ Koolinoored kogunesid heategevuslikule teatejooksule

Rohkem kui 11 000 koolinoort osales heategevuslikul teatejooksul, mis tähistab spordinädala algust.

Galeriis on pildid teatejooksult Võrus, Valgas ja Tõrvas.

Neljapäeval, 23. septembril toimuvale heategevuslikule teatejooksule registreerua üle 11 000 osavõtja. Jooks toimus 28 staadionil ja pargis üle Eesti, kus 5.--9. klasside õpilased läbisid kuni 400-meetriseid distantse.

Osalejate registreerumine ja ka teatejooksul osalemine toimus koolide ja klasside kaupa. „Meie eesmärk on pakkuda noortele võimalust tunda rõõmu sõprade ja klassikaaslastega koos liikumisest ning populariseerida sportlikke eluviise,“ ütles sündmuse eestvedaja Erik Pallase.

Teatejooksud toimusid igas maakonnas ning seda suures osas kohalike spordieestvedajate, õpetajate ja koolijuhtide jõupingutuse tulemusena. Tänu neile on teatejooks kasvanud Eesti suurimaks koolinoorte spordiürituseks, mis toimub 16 aastat järjest ja osalemishuvi on endiselt kõrge. Sel aastal võtab sündmusest osa üle 11 000 koolinoore, kes võtavad päevast osa 28 toimumiskohas.

Teatejooksu korraldajad loodavad, et sündmusest saadud emotsioon innustab noori rohkem sportima. „Sportimisvõimalust linnades ja koolide territooriumil tuleb üha juurde, kuid midagi tuleb ära teha ka nende laste liikumismotivatsiooni parandamiseks, kes ise joosta või käia ei saa. Selleks kutsub Teatejooks igal aastal Eesti inimesi annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse Toetusfondile, kelle kaudu loome projekte, mis aitavad ehitada liikumisradasid ja luua treeningvõimalusi lastele, kes on liikumisvõime kaotanud,“ rääkis Pallase.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust saab toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond

Heategevuslik Teatejooks toimus spordinädala avaüritusena. 23.--30. septembril toimuva spordinädala alguseks on registreeritud üle 1000 ürituse, oma sündmust saab lisada aadressil www.spordinadal.ee. Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Spordinädala läbiviijad Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile, lisaks panustavad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.

Tagasi üles
Back