Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Nädalaga tuvastati kaks gripijuhtu

Gripp ei ole kuhugi kadunud. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Möödunud nädalal lisandus Eestis kaks gripiviiruse juhtu. Hooaja algusest on riigis laboratoorselt kinnitatud neli A-gripiviiruse juhtumit.

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Eliisa Metsoja sõnul veel gripiviiruse levikust rääkida ei saa. "Praegu registreeritakse vaid üksikuid gripiviirusega seotud haigestumisi. Hooaja algusest on lisandunud neli A-gripiviiruse juhtumit," rääkis ta. Kolme proovi täpsel määratlemisel on tegemist olnud A-gripiviiruse alatüübiga H3N2.

Eelmisel nädalal pöördus üle Eesti ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 5012 inimest, kellest ligi 40% moodustavad lapsed. Kõige enam haigestunuid oli Rapla-, Pärnu-, Tartu-, Lääne- ja Viljandimaal.

"Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on gripi aktiivsus kogu Euroopa piirkonnas praegu madal," sõnas Metsoja ja lisas, et püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal. Tuvastatud on nii A- kui ka B-gripiviirust. "Seda, millised gripiviirused võiks hakata käesoleval hooajal domineerima, veel öelda ei saa, kuna kinnitatud viiruste arv ei ole prognooside tegemiseks piisav," selgitas spetsialist.

Terviseamet tuletab meelde, et gripiviirust saab ennetada vaktsineerimisega. Praegu on parim aeg end vaktsineerida, sest gripiviirused ei ole veel ringluses. Gripi vastu võivad end vastunäidustuste puudumisel vaktsineerida kõik soovijad alates kuuendast elukuust. Selle aasta oktoobrist saavad perearsti juures tasuta vaktsineerida 65+ inimesed.

Tagasi üles
Back