R, 2.12.2022

Kare vesi ja katlakivi on koorem rahakotile: nuhtlusest pääseb lihtsal moel

Miridon OÜ
Kare vesi ja katlakivi on koorem rahakotile: nuhtlusest pääseb lihtsal moel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Miridoni projektijuht Monika Ristisaar kinnitab, et pehmendatud veega pestud pesu on imeliselt pehme ja tegelikult on selle positiivsete omaduste nimekiri veelgi pikem.
Miridoni projektijuht Monika Ristisaar kinnitab, et pehmendatud veega pestud pesu on imeliselt pehme ja tegelikult on selle positiivsete omaduste nimekiri veelgi pikem. Foto: Arttu Karvonen

Pea iga päev astub veepuhastusseadmete paigalduse ja hooldusega tegeleva ettevõtte Miridon OÜ uksest sisse murelikke inimesi, kes on hädas Eesti põhjavee ühe suure nuhtlusega – vee karedusest põhjustatud katlakiviga. Miridoni projektijuht Monika Ristisaar nendib, et nende juurde jõuavad peaasjalikult mehed, kelle on abi otsima saatnud elukaaslane.

Kare vesi on koorem rahakotile

“Kareda veega ollakse hädas ja enam ei jaksata nühkida näiteks lubjastunud veeplekkidega kaetud vannituba. Samuti jõuavad meieni kliendid, kelle mureks on pere eelarvele suureks koormaks olevad pidevalt vahetatavad veekraanid või uute kodumasinate ostmine,” ütleb Monika Ristisaar.

Ta selgitab, et vee karedust põhjustavad vees lahustunud kaltsiumi- ja magneesiumisoolad, mis kuumutamisel tekitavad katlakivi. Katlakivi lühendab oluliselt kodumasinate ja kütteseadmete eluiga ning suurendab energiakulu. Kuid see pole veel kõik.

Kare vesi muudab pestes naha kuivaks ja juuksed takuseks ning pesu tundub alati pärast pesemist kõva. Seevastu pehme vesi muudab vanniskäimise nauditavaks luksuseks: juuksed on alati läikivad ja kohevad, nahk on siidine ning pesu pehme.

Lisaks sellele, et kareda vee põhjustatud muresid on rohkesti, on paljudel nendel probleemidel juures hinnalipik. On ju oluline vahe, kas sadu eurosid maksev kodumasin töötab aastaid või tuleb juba mõne aasta pärast hakata sellel küttekeha vahetama.

Samuti on kallis vahetada pidevalt dušisüsteeme või segisteid. Odav ja tervislik pole ka lõputult osta kemikaale, millega puhastada karedast veest põhjustatud plekke või pindu.

Purustame müüdi

Vee karedusest pääsemiseks liigub ringi soovitus, et vett on võimalik pehmendada soola kasutades. Ilmselt on see alguse saanud asjaolust, et nõudepesumasinasse peab katlakivi vältimiseks lisama soola.

Monika Ristisaar kinnitab aga, et soola lisamine veele ei muuda seda tegelikult sugugi pehmemaks. Soola lisatakse tema sõnul seadmetele, milles on filtermaterjal, mis vajab töövõime uuendamiseks soolalahusega läbipesemist. Seega ei lisa veepehmendusseade soola vette, vaid peseb soolalahusega hoopis seadme filtersisu.

“Liigse soolalahuse peseb seade endast välja – kui vesi on pärast pehmendi lisamist soolane, on tegu seadme rikkega ning asja tuleks kutsuda kontrollima Miridoni tehnik,” soovitab Ristisaar.

Ta lisab, et kuigi soolast abi ei ole, on karedast veest siiski võimalik pääseda.

Probleemile on lihtne lahendus

Lahendus kareda veega seotud probleemidele on Miridoni veepuhastusseadme soetamine. Paigaldada saab nutikat vidinat nii korter- kui ka eramajadele ja see tagab edaspidi vee hea kvaliteedi.

Esmane väljaminek võib tunduda küll suur, kuid tegemist on investeeringuga elukvaliteeti pikkadeks aastateks. Õige hoolduse korral kestavad veepuhastusseadmed aastakümneid.

Lisada tuleb vaid pehmendussoola ja lasta seadmeid korraliselt hooldada. Miridoni veepuhastusseadmete kontrollerid on justkui legod, kus osa purunemisel ei tule välja vahetada tervet kontrollerit, vaid ainult vajaminev jupp.

Pärast Miridoni veepehmendusseadmete paigaldamist võib kareda vee ja katlakiviga seotud probleemid unustada.

“Pehmendatud veega pestud pesu on imeliselt pehme ja tegelikult on selle positiivsete omaduste nimekiri veelgi pikem,” viitab Monika Ristisaar. Ta toob väljab, et pehmendatud vesi on sarnane vihmaveele, milles on vähem kaltsiumi- ja magneesiumsoola, mistõttu pehme vee puhul saab kasutada vähem pesuaineid.

Kui vee tarbija soovib vaid osalist pehmendamist ja vee kareduse väikeses koguses säilitamist, siis saavad Miridoni spetsialistid reguleerida puhastusseadme kontrollerit nii, et veel on olemas tajutav karedus, kuid kareda veega kaasnevaid hädasid enam mitte.

Nutikas veepuhastusseade.
Nutikas veepuhastusseade. Foto: Miridon OÜ

Kui sul esineb probleeme vee kvaliteediga, võta ühendust Miridoniga telefonil 506 6775 või kirjuta aadressil miridon@miridon.ee

Rohkem infot leiad Miridoni kodulehelt www.miridon.ee

Tagasi üles