E, 3.10.2022

Naiskodukaitsjaid nägi teisipäeval vormis

LEPM
Naiskodukaitsjaid nägi teisipäeval vormis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Naiskodukaitsjad Tiiu Sommer (vasakpoolsel pildil) ja Veronica Kosenkranius oma töökohal.
Naiskodukaitsjad Tiiu Sommer (vasakpoolsel pildil) ja Veronica Kosenkranius oma töökohal. Foto: Erakogu

Naiskodukaitse tähistas 20. septembril taasloomise aastapäeva vormikandmisega.

20. septembril möödus 31 aastat Naiskodukaitse taasloomisest. Esinaine Airi Tooming kutsus selle puhul üles kõiki naiskodukaitsjaid, kel võimalik, sellele päevale pidulikkuse lisamiseks oma töökohal või koolis vormi kandma, olgu selleks siis Naiskodukaitse pidulik vorm, Kaitseväe laiguline vorm või evakuatsioonirühma liikme vorm.

“Naiskodukaitsjaid võib iseloomustada kui läbilõiget täiesti tavalistest Eesti naistest,” sõnas Tooming. Naiskodukaitsjate seas on inimesi kõikidelt elualadelt - siin on arste ja õppejõude, treenereid ja kokkasid, õpetajaid, õmblejaid ja müüjaid, õpilasi ja tudengeid, töötuid, muusikuid, erinevaid juhte jne.

“Meil kõikidel on erinevad kogemused ja ka pisut erinev maailmapilt, kuid meie põhiväärtused on samad. Hoolimata erinevustest on naiskodukaitsjad usaldusväärseimad sõbrad ja tahtejõuliseimad kaaslased, keda endale soovida. Seega oleks tore oma kaaslastele tööl või koolis näidata - teie kõrval tegutseb naiskodukaitsja,” selgitas Naiskodukaitse esinaine oma üleskutset.

Naiskodukaitse on Kaitseliidu naisorganisatsioon, mille eesmärk on naiste kaasamine riigikaitsesse ning laiemalt kogu ühiskonna turvalisemaks muutmisse. Naiskodukaitses on oma koha riigikaitses leidnud üle 3600 naise üle terve Eesti.

Märksõnad
Tagasi üles