Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Kõik, mida peab teadma köögi sisustamisest

Copy
Artikli foto
Foto: © Victorzastolskiy via canva.com

Köök on koht, kus valmivad maitsvad hõrgutised sulle ja kogu sinu perele. Selleks et ka kõige keerulisemate toitude valmistamine sujuks hästi, on vaja hästi läbimõeldud kööki, mis sisaldaks kõiki vajaminevaid tehnikaseadmeid ja panipaiku. Kui oled parasjagu planeerimas oma uut kööki, siis oled jõudnud õigesse kohta, sest just siin selgitame, millele enim tähelepanu pöörata.

Köök peab sisaldama kõike seda, mida sina vajad

Pole ühte kindlat valemit, mille järgi köök sisustada, sest selle planeerimisel tuleb aluseks võtta just enda vajadusi ja soove. Kas eelistad väikest ja kompaktset kööki või suurt kööki, mille keskel on köögisaar toidu valmistamiseks koos kogu perega? Milliseid panipaikasid soovid kööki ja kas söögilaud ja toolid peaksid ka sinna ruumi mahtuma? Selleks, et piisavalt suur söögilaud kööki mahuks, tuleb arvestada kogu planeeringu koostamisel, sest väiksemates ruumides tuleb võtta kasutusele nutikaid lahendusi, et köögimööbel ja muu korraga ära mahutada. Seetõttu soovitame esmalt panna kirja soovid, mis peab kööki ära mahtuma koos klassikalise köögimööbliga (näiteks söögilaud, vitriinkapp jne). Võta arvesse kui suurt ja mis kujuga lauda soovid ja mitu tooli peaks selle ümber mahtuma. Samuti arvesta ka teiste mööbliesemete mõõte, et olla kindel, et kõik mahub ruumi ära.

Järgmiseks pane kirja, mida ootad köögimööblilt. Kas sellel peaks olema integreeritud nõudepesumasin ja külmkapp? Kui palju tööpinda ja kapiruumi on vaja? Mõtle ka erinevatele materjalidele ning viimistlustele, mida enda köögimööbli puhul eelistad. Oluline on, et tulemuseks on praktiline köögimööbel, kus on mugav süüa valmistada.

Valgustus on sama oluline kui mööbel

Üks peamisi vigu, mida kööki planeerides tehakse, on valgustusega mitte arvestamine. Selleks, et juurvilju ei pea hakkima pimedas, tuleks paigutada lakke piisavas koguses valgusteid, et need valgustaksid töötasapinna kui ka köögisaare. Selleks sobivad hästi siinidel valgustid, köögisaare kohale võid valida ka silmapaistvamad rippvalgustid, mis mõjuvad kui eraldiseisvad disainelemendid. Samuti saad põnevate lahendustega mängida ka söögilaua kohal. Riputa sinna kas klaasist, korvist või metallist lambid, mis sobivad kokku köögi disainiga. Valgustuse planeerimisel võta arvesse nii loomuliku valguse liikumist toas kui ka seda, kuidas oled planeerinud mööbli paigutada. See peaks tagama parima lahenduse sinu kööki.

Vali materjalid, mida on kerge puhastada

Kui sa oled kunagi tomatipastat ise valmistanud või kokanud koos lastega, siis tead, milline võib köök pärast välja näha. Seetõttu tuleks köögimööbel valida materjalist, mida on kerge puhastada. Nii seinaplaadid kui ka seinavärv võiksid lubada mitmekordset puhastust ja suurepärast vastupidavust. Meie soovitus on eelistada alati kvaliteeti, et mööbel oleks kauakestev, teeniks sind pikka aega ja oleks kergelt puhastatav.

Copy

Märksõnad

Tagasi üles