Uus portaal muudab töötukassa virtuaalseks

FOTO: Raigo Pajula

Homme avatakse avalikuks testimiseks töötukassa iseteenindusportaal http://iseteenindus.tootukassa.ee .

 

Loodud portaal muutub ajapikku töötukassa virtuaalseks bürooks, kus on võimalik kasutada mitmeid töötukassa teenuseid.

Praegu saavad kõik huvilised otsida ja vaadata töötukassale vahendada usaldatud avalikke tööpakkumisi. ID-kaardi või mobiil-ID-ga sisse loginud kasutajad saavad luua oma CV, kandideerida tööpakkumistele, hallata enda töösoove, vaadata töötukassale esitatud avaldusi ja nende kohta tehtud otsuseid ning teavitada töötukassat enda andmete muutumisest või tööleidmisest.

Tööandjad saavad lisada ja hallata enda ettevõtte tööpakkumisi, otsida sobivaid kandidaate iseteeninduskeskkonna kasutajate hulgast, hallata kandideerinud tööotsijate infot. Lisaks on võimalik taotleda koondamishüvitist.

Lähiajal saavad tööotsijad võimaluse broneerida vastuvõtuaega töötukassa nõustaja juurde, samuti esitada avaldusi toetuse saamiseks: töötutoetus, töötuskindlustus, ettevõtluse alustamise toetus.

Tööandjatele lisandub võimalus hallata töötukassaga sõlmitud lepinguid ja edastada nende täitmisega seotud informatsiooni (tööpraktika, palgatoetus jne).

Arendusprotsessi kaasati reaalsed tööotsijad ja tööpakkujad, kes andsid arendajatele väärtuslikke näpunäiteid toimiva infokeskkonna loomiseks.
 
Iseteeninduskeskkonna arendaja oli AS Helmes, arenduse maksumuseks oli 130 380 eurot (2 040 000 krooni).

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles