Intervjuu: Noored kipuvad olema varasemast konfliktsemad

Noorsoopolitseinik Linda Oks kinnitab, et tema suurim mure on vanemate pärast, kel pole aega ja soovi rääkida oma lapsega isegi kõige igapäevasematest asjadest: tunda huvi, kuidas koolis läheb või kellega laps läbi käib, koos midagi toredat ette võtta. See loob eelduse probleemide tekkeks.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Noorte toimepandud väärtegusid on tänavu politsei Valgamaal registreerinud mullusest vähem. Siiski tõdeb Valga noorsoopolitseinik Linda Oks, et suureks rõõmuks põhjust pole: noortevahelised suhted on teravnenud ja tihti napib vanematel aega oma järeltulijaga piisavalt tegelda – see aga võib olla üks probleemide allikas.

Tellijale

Kui palju on tänavu kaheksa kuuga Valgamaal alaealiste õigusrikkumisi registreeritud ja kas neid on mullusega võrreldes olnud rohkem või vähem?

«Valgamaal on tänavu kaheksa kuuga avastatud 86 noorte väärtegu, eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on see arv 105 teo võrra väiksem. Selline noorte süütegude langustendents on omane ka Valga linnale: eelmisel aastal avastati kaheksa kuuga 89 väärtegu, kuid sel aastal 54.»

Tagasi üles