Täna algab riigieksamite periood

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eesti keele riigieksam mullu Valga gümnaasiumis.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6772 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Homme toimub eesti keel teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 2101 eksamitegijat.

Võrumaalt on eksamile registreerunuid esialgsetel andmetel umbes paarsada, Valgamaalt veidi üle saja ja Põlvamaalt veidi alla saja.

Eesti keele riigieksam on kaheosaline ning sellega mõõdetakse lugemis- ja kirjutamisoskust. Eksamitöös on neli varianti, millest õpilane valib ühe.

Lugemisosa ülesanded tuginevad tekstidele, mis esindavad ilukirjandust, publitsistikat ja populaarteadust. Kirjutamisosas tuleb eksaminandil luua 400sõnaline arutlev kirjand ning see pealkirjastada. Eesti keele riigieksam algab kell 10 ja lõppeb kell 16.

Teisipäeval, 17. aprillil toimub eesti keele teise keelena riigieksami kirjalik osa, suuline osa viiakse läbi 18. ja 19. aprillil. Eksam mõõdab keeleoskust B2-tasemel ja koosneb viiest osaoskusest: kirjutamine, kuulamine, lugemine, keele struktuur ja rääkimine. Eksami kirjalik osa algab kell 10 ja lõppeb ligikaudu 14.30.

Eksamiperioodi alguse puhul tervitab raadios eksamitegijaid haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Riigieksamite periood jätkub 4. mail toimuva inglise keele eksamiga ning lõppeb 25. mail matemaatika eksamiga. Võõrkeele riigieksameid asendavad prantsuse, saksa ja vene keele rahvusvahelised eksamid toimuvad aprillist juunini. Riigieksameid teeb tänavu kokku ligi 10 000 õpilast.

Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 20. juuniks.

    Tagasi üles