Juubeliaasta suurima ühestantsimise tantsukava on valmis

Tantsimine leiab aset ka Põlva keskväljakul. FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Esmaspäeval valmis «Eesti tantsib» ühistantsu uut tantsukava tutvustav õppevideo – juubeliaasta viimasel päeval toimub sajandi suurim ühistants.

«Juubeliaasta viimane päev on põnevust täis. Juba päeval on kõik koos sõprade ja perega oodatud 16 linnaväljakul toimuvale «Eesti tantsib» ühestantsimisele, ütles EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe.

«Eesti tantsib» eestvedaja Raido Bergstein Eesti Tantsuagentuurist tõdes, et äsja valminud õppevideost saab viimase ühistantsu kava uudistada ja soovi korral harjutama hakata. «Kava on kokku pandud «Eesti tantsib» tantsudest ja jõukohane igale inimesele. 31. detsembril kell 14 saab ühistantsu koos tantsuõpetajatega juba linnaväljakutel õppida.»

Ühestantsimise õppevideo leiab veebilehelt https://youtu.be/tRmXbH92HzA

Avalik ühestantsimine toimub 31. detsembril kell 15 samaaegselt 16 linnaväljakul üle Eesti: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Rakveres, Viljandis, Jõhvis, Jõgeval, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Võrus, Valgas, Põlvas, Raplas ja Haapsalus.

Ühistantsuks on kokku pandud neli erinevat tantsustiili: ballett, show-tants, kaasaegne ja eesti tants. Koreograafid on Teet Kask, Argo Liik, Külli Roosna ning Kenneth Flak ja Liisa Laine.

Algatus jätkab Soome 100. aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud aktsioon «Koko Suomi tanssii», mis anti juubelikingitusena üle Eestile. Juubeliaastal on valminud üle saja «Eesti tantsib» tantsu, mille leiab veebilehelt www.err.ee/eestitantsib.

Algatust veavad Eesti Tantsuagentuur ja Eesti Rahvusringhääling koostöös EV100 korraldustoimkonnaga.

31. detsembril toimub 15 linnas üle Eesti ka juubeliaasta lõpupidu «Sajaga edasi, Eesti!. Juubeliaasta ühine lõpetamine toimub samaaegselt Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Rakveres, Jõhvis, Jõgeval, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Võrus, Valgas, Põlvas, Raplas ja Haapsalus.

Tagasi üles
Back