Antsla valla aasta teo saatis korda kohalik gümnaasium

LEPM
Copy

Tänu koolipere järjepidevale ning eesmärgistatud tegevusele ja meeskonnatööle on Antsla valla aasta teo pälvinud kohalik gümnaasium saavutanud tunnustust kogu vabariigis.

Õppeasutuse uuenduslikku ja mitmekesist tegevust on märgatud erinevates valdkondades, paljud koolid üle Eesti on käinud Antslas kogemusi saamas.

2019. aastal saavutas Antsla gümnaasium haridus- ja teadusministeeriumi konkursil «Eestimaa õpib ja tänab» aasta haridusteo kategoorias auhinna «Liikuma kutsuv kool: pilootkoolist mentoriks».

Haridusprogrammis Ettevõtlik Kool saavutati mullu ettevõtliku õppe hõbestandard. Tänu liikumisvahetundidele valiti Antsla gümnaasium Euroopa Komisjoni terviseteemalisel konkursil üheks parimaks tervist edendavaks kooliks kogu Euroopas. Samuti veeti eest Kuldre kooli, Osula põhikooli, Tsirguliina keskkooli, Lüllemäe põhikooli ja Antsla gümnaasiumi õpikodade loomise projekti. Gümnaasiumis rakendatakse nüüdisaegset õpikäsitlust, hinnatakse koostööd ning valitsevad üksteist toetavad suhted.

Kohaliku elu edendaja Helger Kavant on mees, kes on olulise osa oma elu viimasest seitsmest aastast pühendanud teatri toomisele ja loomisele Lõuna-Eestisse. Ta on andnud teatritegevusele kogu oma hinge, kuldsed käed ja vaba aja.

Valla silmapaistva noore Diana Liivi hobide ring on lai. Huvi looduse ja pildistamise vastu tõi talle tunnustuse Looduse Aasta Foto 2019 konkursil noorte kategoorias. Diana juhendamisel osales Antsla muusikakooli rivitrummarite ansambel XXVII üldlaulupeol «Minu arm». Ta kuulub Antsla gümnaasiumi õpilasesinduse juhatusse ning kooli ajalehe KooliSilm toimetusse. Samuti on suurepärased Diana tulemused õppimises.

Tiitli «Antsla valla edukas ettevõtja» pälvis Uhtjärve Ürgoru Nõiariik ja Liikluslinn, mille on loonud alati lahked ja vastutulelikud Aivo Värton ja Maria Vahtel. Nad on julgenud võtta ka vastutuse, et pakkuda tööd ja töökasvatust noortele. Mullu avati liikluslinnas esmakordselt omanäoline Jõulumaa, mis pakkus avastamisrõõmu paljudele külastajatele.

Parim sportlane Helena Kriibi esindas mullu Antsla valda Eestimaa maamängudel, kus saavutas 800 m jooksus esikoha. Kõrgeid kohti on ta saavutatud ka Eesti meistrivõistlustel.

Hariduselu edendaja Janek Joab on Antsla gümnaasiumi foto- ja metsaringi juhendaja. Fotomatkadega Karula rahvuspargis õpivad lapsed märkama ja väärtustama loodust enda ümber ja seda jäädvustama ning ennast arendama ka väljaspool virtuaalkeskkonda.

Tegusas Roosiku külas on külavanem Ruuta Ruttas-Küttimi eestvedamisel koostatud arengukava ja kriisiplaan, läbi viidud esmaabikoolitused, soetatud elektrigeneraator ja tervisenäitajate mõõtmise seadmed. Küla aktiivset toimetamist on märgatud ka Võrumaal laiemalt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles