iDeal kampaania

Võru vallavalitsus kutsub üles naabreid aitama

Abistamisel tuleks vältida kontakti – suhelda telefonitsi ja jätta vajalik näiteks ukse taha.

FOTO: Margus Ansu

Võru vallavalitsus palub jälgida oma naabruskonda ja teavitada vallavalitsust puuetega inimestest, eakatest ja abivajajatest, kes ei saa väga mõjuval põhjusel toetuda kriisiolukorras lähedaste abile.

Vallavalitsus palub võimalusel aidata oma eakaid naabreid ja teisi abivajajaid, et nad ei peaks ise näiteks toidupoodi või apteeki minema. Abistamisel tuleks vältida kontakti – suhelda telefonitsi ja jätta vajalik näiteks ukse taha.

Abivajavate inimeste kohta palutakse info saata Võru valla sotsiaalosakonna juhataja Angela Järvpõld e-posti aadressil: angela.jarvpold@voruvald.ee, telefonil 5303 8110.

Palutakse hoida kontakti telefoni teel oma üksi elavate eakate sugulaste ja tuttavatega, et saada ülevaade nende olukorrast.

Vallavalitsus on valmis pakkuma abivajajatele tuge sotsiaalteenuste ja seda eelkõige koduteenuse kujul.

Vallavalitsus töötab e-posti ja telefoni vahendusel tööpäeviti kell 8.00 – 16.30. Dokumente saab vajadusel jätta vallamaja postkasti.

Lapse sünni registreerimiseks ja elukohateadete puhul palume eelnevalt võtta ühendust registripidajaga: 17.03.2020 telefonil 785 1242 ning alates 18.03.2020 telefonil 782 1576.

Esialgu ei suleta Võru valla lasteaedu. Igas lasteaia töötab valverühm. Vallavalitsus paneb vanematele südamele mitte tuua lasteaeda haigussümptomitega lapsi ja võimalusel jätta koju ka terved lapsed.

Selline hariduselu korraldus kehtib kuni olukorra muutumiseni. Meetmete vajalikkust hinnatakse iga kahe nädala järel.

Suletud on Võru valla noortekeskused, rahvamajad, Väimela tervisekeskus ja Võru valla rahvaraamatukogud.

Kuhu abi saamiseks pöörduda?

Kadri Truija (sotsiaaltööspetsialist)

kadri.truija@voruvald.ee

5302 5280

Maria Saarme (sotsiaaltööspetsialist)

maria.saarme@voruvald.ee

5332 4890

Ene Andrejev (sotsiaaltööspetsialist)

ene.andrejev@voruvald.ee

5329 2574

Helli Kalda (sotsiaaltööspetsialist)

helli.kalda@voruvald.ee

522 6285

Aino Kaurson (avahooldusspetsialist)

aino.kaurson@voruvald.ee

5326 8535

Kristina Tobreluts (lastekaitsespetsialist)

kristina.tobreluts@voruvald.ee

5194 6420

Riina Mandel (lastekaitsespetsialist)

riina.mandel@voruvald.ee

518 7491

Angela Järvpõld (osakonna juhataja)

angela.jarvpold@voruvald.ee

789 8247 / 5303 8110

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles