Võrumaal lisandus kaks positiivset testi

Lisandusid uued nakatunud.

FOTO: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis  1277 COVID-19 viiruse testi, millest kolm protsenti ehk 37 osutusid positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Harjumaal (20), Tartumaal (6) ja Saaremaal (3). Ida-Virumaal, Järvamaal ja Võrumaal lisandus kõigis 2, Pärnumaal 1 ja teadmata isikukoodiga oli 1 positiivne vastus.

Võrumaal on seega haigestumisi nüüdseks registreeritud 72, Valgamaal 6 ja Põlvamaal 5.

8. aprilli hommiku seisuga vajas Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 139 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 72 inimest.

COVID-19 tõttu surnute hulk suurenes kolme inimese võrra. Meie hulgast lahkusid Lääne-Tallinna keskhaiglas ravil olnud 92-aastane naine ja Kuressaare haiglas olnud 73-aastane mees ning 53-aastane naine. Seejuures suri mainitud 73-aastane mees juba esmaspäeval, aga tema surmast jõudsid andmed pärale hiljem. Kokku on COVID-19 tõttu Eestis surnud 24 inimest.

Terviseamet uuendas ka testimise strateegiat. Alates tänasest saavad perearstid põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi, sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest.

Haigestumisel tuleb jätkuvalt pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning suunab inimese testimisele. Arst hindab individuaalselt iga üksikut juhtumit. Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis, et täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle.

Eestis on kokku tehtud 24 813  testi, nendest 1185 ehk 5% olid positiivsed, nendest 37% Saare maakonna ja 32% Harju maakonna elanikud, Ida-Viru, Tartu ja Võru maakonna osakaal positiivsetest vastustest on kõigil 6%. Vanusgruppide vaates on 26% positiivsetest eakad  (65+ vanuses).

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles