Reisifirma ei suuda kohustusi täita

Tarbijakaitseamet. FOTO: Peeter Langovits

FOTO: Peeter Langovits

Osaühing Kumari Reisid teavitas 25. mail tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametit (TTJA), et ei suuda oma puuduliku maksevõime tõttu täita pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi reisijate ees, mistõttu algatas amet tagatise kasutamise menetluse.

Amet kogub reisijatelt avaldusi ära jäänud pakettreisi või selle osa või lunastamata pakettreisi kinkekaardi eest tasutud raha tagasi saamiseks.

Avalduse esitamiseks tuleb täita ja allkirjastada vastav vorm, mille leiab ameti veebilehelt. Avaldus koos asjakohaste lisadokumentidega tuleb ametile saata hiljemalt 24. juuniks. Pärast tähtaega esitatud avaldused jäetakse läbi vaatamata.

Mainitud osaühingul on kaks kehtivat tagatist. Nende kogusumma on 20 000 eurot ning väljaandja AB Lietuvos Draudimas Eesti filiaal. Ettevõte ise on registreeritud Pärnumaale Lääneranna valda.

Tagatist kasutatakse reisijate reisilt tagasitoomiseks, vajadusel tagasitoomiseni majutamiseks, reisitasu tagastamiseks pakettreisi ärajäämise korral või hüvitise tasumiseks reisi ärajäänud osa eest, samuti tasu tagastamiseks lunastamata pakettreiside kinkekaartide eest.

Nendel, kes maksid reisi eest krediitkaardiga, soovitatakse ühendust võtta oma pangaga, et uurida makse tühistamise võimalusi.

Kui klient oli jõudnud sõlmida ka reisitõrkekindlustuse, tuleks pöörduda oma kindlustusfirma poole ja küsida üle, kas reisifirma maksejõuetus on kindlustuskaitsega hõlmatud.

Kui reisiettevõtjalt on ostetud üksikuid teenuseid, näiteks ainult lennupilet või majutus, ei kuulu need tagatise arvelt hüvitamisele. LEPM

Tagasi üles