Lõuna-Eesti Postimehe ajakirjaniku lood pääsesid parimate sekka

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Arved Breidaks
Arved Breidaks Foto: Arvo Meeks

Eesti Meediaettevõtete Liidu žürii valis välja parimad maakonnalehtedes eelmisel aastal ilmunud uudised, arvamused ja olemuslood.

Olemuslugude kategoorias on nominentide seas Lõuna-Eesti Postimehe ajakirjaniku Arved Breidaksi lood Võrumaa narkosügisest (23. oktoobril ilmunud "Raju narkosügis Võrumaal ehk ühe diilervõrgu tõus ja langus/"Narkootikumid niidavad ühe nooremaid" ning 11. detsembril ilmunud "Narkootikumid lükkavad Võrumaa pereisa vangla poole").

Arved Breidaksi lugu «Raju narkosügis Võrumaal ehk ühe diilervõrgu tõus ja langus».
Arved Breidaksi lugu «Raju narkosügis Võrumaal ehk ühe diilervõrgu tõus ja langus». Foto: Kuvatõmmis
Arved Breidaksi lugu «Narkootikumid niidavad üha nooremaid».
Arved Breidaksi lugu «Narkootikumid niidavad üha nooremaid». Foto: Kuvatõmmis
Arved Breidaksi lugu «Narkootikumid lükkavad Võrumaa pereisa vangla poole».
Arved Breidaksi lugu «Narkootikumid lükkavad Võrumaa pereisa vangla poole». Foto: Kuvatõmmis

Teised nominendid on selles kategoorias Järva Teatajas 1. veebruaril ilmunud Kuido Saarpuu lugu "Tuneeslasi ja inglast eestistamas", 17. oktoobri Sakalas ilmunud Kadri Allikmäe lugu "Valuoja valus vaatepilt" ja Pärnu Postimehes 26. septembril ilmunud Merle Rallmanni lugu "Indrek Vainu: Raha ja staatus on kaduvad nagu tolm, õnnelikuks teeb lihtne elu"

Olemuse kategoorias kandideeris 34 tööd.

Arvamuse kategooria nominendid on Põhjarannikus 19. märtsil ilmunud Erik Kalda arvamus "Koroonakahtlus: kuidas kohalik kogukond mu haiglasse toimetas", Virumaa Teatajas 10. septembril ilmunud Anu Viita-Neuhausi arvamus "Pärast rindade käperdamist", Sakalas 30. detsembril ilmunud Hans Väre arvamus "Viljandi linnajuhid, kus on lehm?" ning Saarte Hääles ilmunud Raul Vinni arvamused "Oma saamatust saarlaste kaela ajades" (22. märts) ning "Unistus rabarberikoogist ja õrnast paist" (25. aprill).    

Arvamuse kategoorias laekus konkursile 28 tööd.

Maakonnalehtede uudise nominendid on Virumaa Teatajas ilmunud Aivar Ojaperve uudistesari Virumaa koolitoidust (20. oktoobril ilmunud "Kahes Rakvere lasteaias tekitavad meelehärmi üliväikesed portsjonid", 21. oktoobril ilmunud "Virumaa Koolitoiduga on probleeme ka Tapa ja Viru-Nigula vallas" ja 24. novembril ilmunud uudis "Laste toitlustamise ja Virumaa Koolitoidu teema lõppeski jamaga"), Pärnu Postimehes ilmunud Annika Kuusiku kirjutatud lood ratastoolis mehe käimlast (17. jaanuaril ilmunud "Jalutu mees on bürokraatia tõttu sunnitud pudelisse urineerima" ja 13. veebruaril ilmunud "Linn leidis ratastoolis mehe käimlale ümberehitaja"), Järva Teatajas 17. oktoobril ilmunud Kuido Saarpuu lugu "Ma armastan sind 169 050 euro eest!" ning Saarte Hääles 13. märtsil ilmunud Andres Sepa uudis "Itaallaste visatud koroonapomm paiskas Saaremaa elu pilbasteks".

Uudise kategoorias esitati 29 tööd.

Võitjad tehakse teatavaks 5. märtsil veebis toimuval tseremoonial. Iga võitja saab auhinnaks 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Žürii tööd juhtis Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetaja Sirli Homuha. Žüriisse kuulusid veel Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev, ajaloolane ja Eesti Kunstiakadeemia professor  David Vseviov, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter ning rahandusministeeriumi regionaalhalduspoliitika nõunik ja kauaaegne ajakirjanik Sulev Valner.

Tagasi üles