Sisukord
Paberleht
Postimees

Lood elust on naha alla pugenud

3 min lugemist
Näitusel «Nahaalused lood» on külastajal võimalus tutvuda nahkse mapi vahele asetatud lugudega, mille on kirja pannud või jutustanud eri rahvustest inimesed. Igal soovija võib samas ka oma loo kirja panna. FOTO: Arvo Meeks

Valga muuseumis näitusesaalis on üleval nahakunstnike valmistatud kaaned, mille vahel eri rahvustest inimeste lood. Teise saalis saab aga imetleda lummavaid portselanimaale.

Tellijale Tellijale

«Nahakunstnikud ühel poolt ja teisalt inimeste kirjutatud või jutustatud lood, mida nad on endaga kaasas kandnud ja mis on neile naha alla pugenud, on ellu äratanud paljude osalistega näituse. Nahakunstnikud on nende eluseigad ümbritsenud kaitsva nahaga, mis on justnagu selle loo või jutustuse visuaalne tõlgendus, dialoog sellega,» tutvustas näituse sünnilugu üks selle kuraatoritest, kunstnik Reet Varblane.

Näitus «Nahaalused lood» teadvustab ja kutsub üles hindama Eesti paljurahvuselisust ja kultuurilist mitmekesisust. Oma loo on esitanud lisaks eestlastele ka teiste rahvuste esindajad, kelle hulgas on venelane, inglane, rootslane, hollandlane, mustlane, soomlane, inglane, sakslane, juut ja palju teisigi.

01.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto