Kooli ümbruses valitseb hommikuti liikluskaos

Liiklusummikuid võib iga koolipäeva hommikul Valga põhikooli juures näha juba pikemat aega. Detsembris, kui lumehanged veel puudusid, oli olukord mõnevõrra parem, kuid siiski ärev.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Iga vanem tahab, et tema laps jõuaks elusalt ja tervelt kooli. Paraku seab igahommikune liikluskaos Valga põhikooli ümbruses õpilaste turvalisuse ohtu.

See, et Valga põhikooli ümbruses hommikuti suur sagimine ja kohati suisa segadus valitseb, on paljudele valgalastele teada juba mõnda aega. Enne jõuluvaheajale minekut juhtis murelik lapsevanem aga tähelepanu sellele, et viimasel ajal on olukord veelgi halvemaks muutunud. Seetõttu käisime mitmel hommikul olukorda uurimas.

Kolmveerand kaheksa paiku on põhikooli juures äärmiselt palju lapsi ja autosid. Kui Allika tänava poolses küljes tekib ohtlikke olukordi vähem, siis E. Enno tänaval on asi märksa tõsisem. Seal kipuvad vanemad lapsi laskma autost välja otse sissesõidu ees või selle vahetus läheduses, kuigi märk keelab seda 40 meetri ulatuses. Need, kellel luba kooli territooriumile sõita, seda teha ei saa, mistõttu tekivad ummikud.

Tagasi üles