Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Valed grillimisvõtted võivad teha palju kurja

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Grill. Foto on illustratiivne. | FOTO: ANDRES TEISS/PM/SCANPIX BALTICS

Grillihooaeg on oma haripunktis ja seetõttu on kasulik meenutada peamisi ohutusnõudeid, et mõnusa istumisena kavandatud suvegrill ei lõpeks ootamatult kiirabis. Selleks puhuks on kirja pandud nõuanded, mille järgimisel möödub grillimine turvaliselt ning ebameeldivate vahejuhtumiteta.

Veendu grilli töökindluses

Esimese sammuna veendu alati, kas sinu grill on töökorras. Erilist tähelepanu peaks pöörama gaasigrillide seisukorrale. Probleemide ilmnemisel võtke ühendust spetsialistiga, kes oskab grilli parandada. Kasutades korrast ära grilli võite ohtu seada nii iseenda kui ka kaaslaste tervise ja elu. Enne grillima asumist loe kindlasti läbi grilli kasutusjuhend, kus on kirjeldatud ohutusnõuded.

Vali turvaline koht

Silmas tuleks pidada ka grilli paiknemist. Lahtise leegiga grill peaks hoonest, põlevmaterjalidest, metsast ja kuivanud taimestikust asuma soovitatavalt vähemalt viie meetri kaugusel, söegrill aga vähemalt kahe meetri kaugusel. Samuti peaks veenduma, et grill asetseks piisavalt stabiilsel pinnal – kõikuv grill kujutab endast suurt ohtu.

Kuigi grillimine kortermaja rõdul võib tunduda ahvatleva ideena, võib see lõppeda kurva tuleõnnetusega. Rõdu ja terrass on hoone osad ning seal grillida ei tohi.

Grilli süütamine

Grilli süütamiseks tuleks kasutada ainult spetsiaalselt selleks mõeldud süütevedelikke. Grilli süütamisel ei tohi kasutada tuleohtlikke vedelikke, näiteks bensiini, atsetooni ja nii edasi, kuna need võivad tekitada raskeid põletusi põhjustava plahvatuse. Leekidest tuleb eemal hoida ka alkohoolsed joogid.

Valage süütevedelikku küttematerjalile ja oodake, kuni see imendub, siis süüdake ettevaatlikult, soovitatavalt kasutades pikka tulemasinat. Oluline on meeles pidada, et juba põlevale grillile ei tohi süütevedelikku juurde valada.

Valvake hoolikalt lapsi

Grillimine on tihtipeale seotud mõnusa vabaõhupuhkusega pere ja sõprade ringis – seepärast tuleb grilli kasutades hoolega silma peal hoida pere kõige pisematel.

Tähelepanu peaks pöörama sellele, et lapsed ei läheneks grillile ega mängiks selle läheduses. Tuleohtlikud esemed tuleb hoida nendele kättesaamatus kohas. Samuti ei tohi lastel lubada grilli süütamises osaleda või usaldada neile grilli valvamist ka vanemate juuresolekul.

Tagasi üles