Valgamaale jäi vaid kolm omavalitsust

Valga linn on eilsest saadik osa Valga vallast.

FOTO: Arhiiv/Valgamaalane

Alates 22. oktoobrist, pärast kohaliku omavalitsuse volikogu valimistulemuste väljakuulutamist, on Valgamaal kolm kohalikku omavalitsust: Otepää vald, Tõrva vald ja Valga vald, andis teada Valga maavalitsuse avalike suhete juht.

Ta täpsustas, et Valga maakonna pindala on nüüd 1922 km², mis on 120,93 km² väiksem maakonna varasemast territooriumist.

Uue Otepää valla moodustavad Otepää ja Sangaste vald. Lisaks suur osa Puka vallast: Puka alevik, Komsi, Kibena, Meegaste, Kähri, Ruuna, Kuigatsi, Vaardi, Kolli, Plika, Prange ja Põru küla ning seitse küla Palupera valla territooriumist: Lutike, Makita, Miti, Neeruti, Nõuni, Päidla ja Räbi. Otepää valda jääb administratiivüksusena ka Otepää linn. Uues vallas on 6748 elanikku, selle territoorium on 523 km².

Tõrva valla koosseisu kuuluvad administratiivüksusena Tõrva linn, endised Helme vald, Hummuli vald ja Põdrala vald ning Puka valla Soontaga küla. Valla suurus on 649 km² ja elanikke on seal 6421.

Valga valla koosseisu kuuluvad administratiivüksusena Valga linn, endised Karula, Taheva, Tõlliste ja Õru vald.

Uues vallas on registreeritud  16 742 elanikku ja territooriumi suurus 750 km².

Kõik Valgamaa 13 omavalitsusasutust teenistujatega  ja Valga maavalitsus jätkavad tegevust 31. detsembrini 2017.

Uued omavalitsusasutused – Valga vallavalitsus, Otepää vallavalitsus ja Tõrva vallavalitsus – alustavad tegevust alates 1. jaanuarist 2018.

Tagasi üles