R, 30.09.2022

Maasikatest ühe noppisid Põlvamaa elu edendajad

Lõuna-Eesti Postimees
Maasikatest ühe noppisid Põlvamaa elu edendajad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Auhindadest ühe võitis Intsikurmu festivali korraldaja MTÜ Munalinn.
Auhindadest ühe võitis Intsikurmu festivali korraldaja MTÜ Munalinn. Foto: Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei

Riigihalduse minister Jaak Aab andis koos peaminister Jüri Ratasega Stenbocki majas toimunud tänuüritusel üle neli regionaalarengu auhinda.

Auhindadest ühe võitis Intsikurmu festivali korraldaja MTÜ Munalinn, kes on aidanud oluliselt kaasa Põlvamaa eripära säilimisele ja tutvustamisele ning sellega ka piirkonna arengule.

Väljapaistva regionaalvaldkonna tegevuse eest said auhinna veel:

    MTÜ Sibulatee – oma tegevusega on tutvustanud Peipsiääre kirevat piirkonda tervele Eestile ning ergutanud kohalike inimeste ettevõtlusaktiivsust ühendades kahte eri rahvust ühise eesmärgi nimel koos tegutsema.

    Jaanus Murakas ja E-Piim Tootmine AS – on andnud tähelepanuväärse panuse Kesk-Eesti arengusse, edendades kohalikku majandust ja toetades mitmeid sponsorlusprojekte.

    Saaremaa valla ühinemine – see on saarlaste edulugu, mille käigus 12 väiksemat omavalitsust ühinesid territooriumilt Eesti suurimaks omavalitsuseks.

"Regionaalmaasika konkurss on loodud, et juhtida tähelepanu piirkonna arendajatele, märgata neid tegusid ja pakkuda läbi tunnustuse innustust ka teistele. Sel panusel on väga oluline regionaalpoliitiline mõõde," ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Veebruaris välja kuulutatud konkursile sai kandidaadiks esitada nii riigi ja kohaliku omavalitsuse asutusi, kui ka füüsilisi ja juriidilisi isikuid. Laekus 23 ettepanekut, mille hulgast valiti välja neli silmapaistvamat algatust. Auhinnasaajaid tunnustati Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga.

Regionaalarengu auhind anti välja viiendat korda.

2017. aastal said auhinna Põlvamaa invataksojuht Ants Väärsi, Rõngu Pagar OÜ, AS Konesko ja Maaelufestival Sõmerul.

Märksõnad
Tagasi üles