Põlvamaa noored jätsid esikohad koju

Noored rühkisid naerulsui finiši poole.
Noored rühkisid naerulsui finiši poole. Foto: OK Põlva Kobras

Eesti Koolispordi Liidu valikorienteerumise meistrivõistlustel Taevaskojas saatis edu Põlvamaa koole.

Võisteldi kaheksas klassirühmas. Põlva maakonna viiest koolist oli lapsi osalemas 57: Põlva koolist 18, Tilsi põhikoolist 11, Johannese Rosma koolist 10, Viluste põhikoolist 9 ja Põlva gümnaasiumist 9. Võistkondliku paremuse väljaselgitamisel liideti kuue parema õpilase tulemused, olenemata klassirühmast.

1.–9. klasside väikeste põhikoolide arvestuses tuli neljandat aastat järjest võitjaks Johannese Rosma kool (272 punkti) Valgamaa Tsirguliina (272) ja Viluste põhikooli (231) ees. Paremuse võitjale andis parem üksiktulemus koolide omavahelises võrdluses.

Tilsi põhikool saavutas 230 punktiga viienda koha. Sama punktisummaga tuli neljandaks Värska gümnaasium, kellele andis kõrgema koha taas parem üksiktulemus koolide võrdluses.

1.–9. klasside suurte põhikoolide (151 õpilast ja rohkem) arvestuses võitis ühe punktiga Põlva kool (293 punkti) Kärdla põhikooli (292) ja Tartu katoliku kooli (290) ees.

Gümnaasiumide 10.–12. klasside arvestuses võitis Põlva gümnaasium (287 punkti) Võru gümnaasiumi (274) ja Tallinna reaalkooli (223) ees.

Tegemist oli ühtlasi kontrollvõistlusega Rahvusvahelise Koolispordi Liidu maailmameistrivõistlusteks järgmise aasta kevadel Otepääl. «MMile läheb kindlasti Põlva gümnaasiumi vanemate tüdrukute võistkond,» täpsustas orienteerumisklubi Põlva Kobras eestvedaja Nikolai Järveoja.