Tankla gaasimahuti kraan hakkas lekkima
Täiendatud reedel Alexela esindaja kommentaariga

Võru tanklast saabus teade gaasiõnnetuse kohta.

FOTO: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Neljapäeval kell 13.09 sai häirekeskus teate Võru tanklas toimunud väidetava gaasiavarii kohta.

Kose teel asuva Alexela tankla juurde saadeti nii kiirabi kui ka 11 päästemasinat. Seega oli väljakutsele valmis reageerima sisuliselt kogu Lõuna-Eesti päästeressurss kuni Tartuni välja. Osale ekipaažidest anti peagi siiski teada, et nende kohaletulek pole vajalik.

Kohapeal selgus, et ühest mahutist tuleb auru. Päästjad selgitasid välja, et LNG gaasimahuti kraan lekib veidi.

"Ilmselt oli üks kraan gaasi varasemal ümberlaadimisel pisut lahti jäänud. See pandi kinni ja Alexela spetsialistid kontrollivad praegu täiendavalt lekkeohutust," ütles Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik kella 14.45 ajal.

Ta rõhutas, et ümbritsevale keskkonnale ega inimestele ohtu ei tekkinud.

Ka Alexela Energia AS juhatuse liige Aivar Räim tunnistas, et olukord tekkis inimliku eksituse tulemusena, kui mahuti täitmise järgselt laadimistehases jäi kraan täielikult sulgemata.

Räim kinnitas sedagi, et suurt ohtu ümbritsevale keskkonnale ega inimestele ei tekkinud. "Kompressori territoorium on suletud ala, kuhu pääsevad vaid vastavad spetsialistid. Samuti on metaani puhul tegemist õhust kergema ainega, mis lendub koheselt."

Oluline oli tema sõnul seegi, et lisaks avastati lekke kahtlus kiiresti. "Teostasime ka põhjaliku lisakontrolli seadmetele ning kõik on töökorras, tegemist ei olnud kindlasti rikke ega avariiga. Ühtlasi täname päästeametit operatiivse reageerimise eest."

Räim lubas, et kindlasti täiendab ettevõte oma kontrollsüsteeme, et vältida sarnase olukorra kordumist.

Tagasi üles