Küsitlus: mis teeb praegu meele ärevaks?

Ruth Ruus

FOTO: Arved Breidaks

Ruth Ruus, kodune

«Kui lehti lugeda, paistab ärevust viimasel ajal palju olevat, aga mina isiklikult ärevust ei tunne. Kui kardetakse EKRE saamist valitsusse, siis… No las ta saab. Usun, et Eesti riik on nii tugev küll, et selle kõigega toime tulla. Tundkem parem rõõmu, et meil on emakeelepäev, kõneleme rohkem emakeeles ja hoiame üksteist.»

Arno Vares

FOTO: Arved Breidaks

Arno Vares, maamees

«Miski ei tee ärevaks. Valitsus ei jää ka moodustamata. Suusatamises toimunu natuke teeb nukraks, et mis meist kui suusamaast nüüd järele jääb. Mis seal ikka, tuleb uus põlvkond, unustab ära.»

Anti Paap

FOTO: Arved Breidaks

Anti Paap, politseinik

«Inimeste esmane emotsioon on tihtipeale hästi kõrge, kuid... Rahu! Eks meediast loetakse ainult pealkirju, sisusse ei süveneta ja nõnda inimesed endale asju kokku võtavadki. Leian, et elu on rahulik. Esimeste emotsioonidega ei tohi kaasa minna.»

Helena Kesonen

Arved Breidaks

Helena Kesonen, lavastaja

«Murelikuks teeb EKRE võimulepääsemisega kaasas käiv loome- ja sõnavabaduse küsimus. Veelgi suuremat meelehärmi tekitab lahenduseta näiv metsateema. Soetasin hiljuti Kütiorgu majakese, kuid maastikukaitseala kõrval laiutavad raielangid kui hambutud suud. Samamoodi on lood üle terve Võrumaa.»

Elina Allas

Arved Breidaks

Elina Allas, õpetaja

«Teeb ärevaks, kuidas hakkame elama Kagu-Eestis järgmisel neljal aastal. Eriti kui võimalikus valitsuses annab tooni Isamaa. EKRE ilmselt tõmbab oma räiged noodid tagasi. Riigikogu valimistulemused olid masendavad. Kagu-Eestist valiti eelkõige valimisturiste, populiste või tundmatuid isikuid.»

Tiiu Ritari

FOTO: Arved Breidaks

Tiiu Ritari, aktiivne inimene

«Meil Väimelas ollakse lootusrikkad ja visatakse nalja, et meile on siia ka vaja Austria ja Saksa politseid. See teeks kindlaks, kes kellele kontakte jagas, kes oli kindral ja kes mida hämaras kanalasaagas sai.»

Tagasi üles
Back