Järve hüpanud kihutaja otsingud lõpetati

Sündmused leidsid aset Räpina sadamas. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Pühapäeval leedu numbrimärki kandnud sõidukiga politsei eest põgenenud ja Räpina sadamas Lämmijärve hüpanud mehe saatus ning taolise käitumise põhjused on jätkuvalt teadmata. Otsingud järvel on lõpetatud.

Mehe saatus on jätkuvalt teadmata ning põhjus, miks ta selliselt põgenes, selgitamisel.

Et segases juhtumis selgust saada, pöördusid Eesti korrakaitsjad abipalvega Leedu kolleegide poole. Sõidukist leitud dokumentide omanik ei ole aga Leedu politsei kinnitusel nende huviorbiidis olnud, märkimisväärseid rikkumisi ta nende teada toime pannud pole.

Samas pole seni üheselt selge, kas autost leitud dokumendid üldse kuuluvad mehele, kes järve jooksis ja uppuda võis.

«Tänaseks kogutud info põhjal ei ole aga alust arvata, et Lexust juhtinud ja politsei eest põgenenud mees oleks seotud organiseeritud kuritegevuse, sealhulgas autovargustega,» nentis Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk.

Pole ka põhjust arvata, et Lexus võiks olla varastatud. Sõiduk on politseimaja parklas hoiul. Kuna juhtumi tagamaad pole aga lõpuni teada, siis hetkel on Virga sõnul vara öelda, mis sõidukist edasi saab juhul, kui selle omanik uppus. Omaniku või omaste olemasolul sõiduk tagastataks neile.

«Kahjuks ei ole me viimastel päevadel kogukonnalt edasiviivat infot saanud,» nentis pressiesindaja neljapäeval. « Kuikellelgi on siiski abistavat infot, siis palume jätkuvalt, et see ka politseini jõuaks.»

Pühapäeva hilisõhtul andis politsei Tartus peatumismärguande Leedu numbrimärgiga sõidukile Lexus, mille juht eiras politseinike peatumismärguannet ning sõitis suurel kiirusel edasi Räpina poole.

Hinnates, et sellise välismaise registreerimisnumbriga sõiduki ja liiklusohtliku käitumismustri taga võib olla kellegi järjekordne püüd Eestist autosid varastada, reageeris politseipatrull juhtunule tavapärasest jõulisemalt.

Räpina sadamasse jõudes hülgas juht auto ning jooksis vette. Talle järgnenud patrullpolitseinik tegi kolm hoiatuslasku õhku, kuid kaldast juba sajakonna meetri kaugusel olnud mees otsustas ujudes edasi põgeneda ning kadus kaldal olnud politseinikel silmist.

Mehe otsingud tulemusi ei andnud.

Tagasi üles