iDeal kampaania

Vooluta on veel üle 31 000 majapidamise
Täiendatud kl 08.03. Võrus on siiani vooluta suur puidufirma.

Elektriliinid. Illustratiivne foto.

FOTO: Sille Annuk

Kuigi Elektrilevi brigaadid on üle Eesti taastanud elektrivarustuse mitmekümnele tuhandele tarbijale, oli esmapäeva hommikul kella 7.30 ajal endiselt vooluta üle 31 000 majapidamise.

Kõige hullem on olukord Põlvamaal, kus on teadaolevalt vooluta 7113 majapidamist ehk enam kui kolmandik maakonna kogutarbijatest. Kõige tõsisem näib olukord olevat Põlva vallas.

Võrumaal on elektrivarustuseta kliente ametlikel andmetel 6921. Kõige rohkem on neid Võru ja Rõuge vallas. Ka Võru linnas on 1269 tarbijat siiani elektrita - seega on vooluta iga kolmas maakonnakeskuse majapidamine.

Tõsine on olukord ka Viljandimaal, kus elektrita majaidamisi 6562.

Valgamaal oli elektrita majapidamisi kella 7.30 ajal 3088 ehk 15% tarbijate koguarvust. Samas on probleeme ühtlaselt üle maakonna.

«Öö jooksul oleme peamiselt ümbertoite võimaluste leidmise abil paljudele klientidele ühenduse taastanud. Nüüd valges saame kahjudest kindlasti parema pildi,» ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen esmaspäev hommikul.

Tema sõnul käib brigaadide komplekteerimine üle Eesti, et saaks rikete likvideerimiseks suunata kogu plaanilistest hooldustöödest vabanenud ressursid. Kõige parem on olukord Saaremaal, kus saame kõikidele tarbimiskohtadele elektrivarustuse taastada tänase päeva jooksul, ka enamik Pärnumaa klientidest peaks täna elektri tagasi saama.

Kriitilised piirkonnad on aga Viljandimaa, Valgamaa, Võrumaa, Tartumaa ja Põlvamaa.

Põhivõrguettevõte Elering kõrvaldas oma Võru alajaamas rikke eile hilisõhtul ja selle tõttu sai ka Elektrilevi enamikule Võru linna klientidele elektrivarustuse taastada.

«Eleringi alajaamas töötab hetkel ainult üks sektsiooni ning selle tõttu ei saanud kohe kõikidele suurematele Võru linna ettevõtetele elektriühendust taastada. Vastasel juhul tekkinuks ülekoormus ja Võru linn oleks uuesti pime,» ütles Jüri Klaassen.

Hommikuse seisuga on Võru suurematest ettevõtetest vooluta puiduettevõte AS Barrus, kellele Elektrilevi otsib ümbertoitelahendusi ja teeb koostööd ka Eleringiga, et ühendus esimesel võimalusel taastada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles