iDeal kampaania

Naine sai Võrus autolt löögi
Täiendatud kl 9.50. Nähtavus õnnetuspaigal polnud ideaalne.

Jalakäija toimetati Lõuna-Eesti haiglasse kontrolli.

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Esmaspäeval juhtus Võrus liiklusõnnetus.

Kella 17.03 ajal sõitis Jüri 33 maja juures 76-aastane naine sõiduautoga Citroën Berlingo reguleerimata ülekäigurajal otsa teed ületanud 24-aastasele naisele.

Jalakäija toimetati Lõuna-Eesti haiglasse kontrolli. Tal tuvastati põrutused ning peärast esmaabi lubati naine kodusele ravile.

Avariipaigal käinud politseipatrull tuvastas, et mõlemad liiklejad olid kained, autojuht omas ka juhtimisõigust. Õnnetuse ajal sadas vihma, tee oli märg ning väljas juba hämar.  Sõiduki rehvid vastasid nõuetele.

Kagu jaoskonna vanemväärteomenetleja Tarmo Tammesoo rääkis, et õnnetuse täpsemaid üksikasju selgitab politsei alustatud menetluses, ent praegu on selge, et jalakäija oli end korrektselt helkuriga varustanud ning asunud teed ületama nii kui peab ehk ülekäigurajal. «Paraku jäi ta aga sel teelõigul lähenenud autojuhile märkamata enne, kui selleks oli juba liiga hilja.»

Ta lisas, et selliste õnnetuste ärahoidmiseks saab iga liikleja tegelikult ise palju ära teha.

«Jalakäijad saavad anda oma panuse nii, kui varustavad end helkuriga ning enne ülekäigurajale või teeületamisele asumist veenduvad, et üksi auto parasjagu ei lähene ning kui mõni on lähenemas, siis veendutakse selles, et juht on neid märganud. Autojuhid seevastu peavad praegustes sombustes ja hämarates oludes olema väga tähelepanelikud ning võtma hoo enne ülekäiguradasid maha veendumaks, et keegi tee ületamisel ei ole ega seda oota,» loetles Tammesoo.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles