Tõrva tunnustab omasid homme

Mullu pälvis kultuuripreemia Elmar Orav.

FOTO: Tiit Loim/Lõuna-Eesti Postimees

24. veebruaril algusega kell 12 Tõrva kirik-kammersaalis toimuval pidulikul aktusel kuulutatakse välja tänavune Tõrva valla kultuuripreemia laureaat.

Ürituse käigus tunnustatakse ka Valgamaa teenetemärgi Tõrva piirkonna laureaati.

Tõrva valla kultuuripreemia on preemia kultuurielu ja selle edendajate väärtustamiseks. Kultuuripreemia eesmärk on tunnustada Tõrva vallaga seotud isikuid ning kollektiive, kes on kultuuri alal saavutanud silmapaistvaid tulemusi.

Kultuuripreemia määratakse isikule või kollektiivile, kelle töö ja saavutused on kaasa aidanud kultuuriväärtuste loomisele Tõrva vallas ja on tunnustuseks ning maine kujundajaks Tõrva vallale. Kultuuripreemia suurus on 1000 eurot.

Tõrva vallavanema Maido Ruusmanni sõnul on tänavuse Tõrva valla kultuuripreemia nominentideks esitatud kokku kolm juriidilist isikut, neli kultuuriinimest ja üks muusikakollektiiv.

„Kõik tänavused kultuuripreemia nominendid on olulisel määral kaasa aidanud Tõrva valla kultuurielu rikastamisele ja loonud oma tegevusega kultuurilisi elamusi nii vallakodanikele kui ka meie sõpradele ja külalistele,“ lisas Ruusmann.

2019. aastal pälvis esimese Tõrva valla kultuuripreemia kirjamees Elmar Orav.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles