Venemaalt saabunud külaline tõi ilmselt kaasa koroona

Kolmel juhul nakatuti sünnipäevapeol, kus osales Venemaalt saabunud haigustunnustega külaline.

FOTO: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 581 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 8 positiivset testitulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus 3 positiivset testitulemust Ida-Virumaale (2 Narva linna), 4 Harjumaale (2 Tallinnasse) ja 1 Järvamaale. Kolmel juhul oli tegemist nakatumisega pereringis. Kahel juhul on nakatumise päritolu hetkel teadmata. Kolmel juhul nakatuti sünnipäevapeol, kus osales Venemaalt saabunud haigustunnustega külaline, ülejäänud peol osalenud lähevad samuti testimisele.

8. juuli hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänase seisuga on Eestis haigusest tervenenud 1882 inimest. Neist 1423 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,6%), 459 inimese puhul (24,4%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ja ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 110 000 esmast testi, nendest 2003 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

Tagasi üles