Võrus avatakse uus park

Koreli oja kaldal teoks saanud pajupargi istutustalgud. FOTO: Tomi Saluveer/Lõuna-Eesti Postimees

Võru algab täna keskkonnateemaline koguperefestival "+Energia nädal". See koondab enda alla erinevad keskkonnateemad, näiteks veekaitse, energiatõhusus, mobiilsus ja liigirikkus. Festival kestab 22. augustini.

Aset leiab palju erinevaid tegevusi, mille eesmärk on tõsta linlaste teadlikkust säästva keskkonnakasutuse ja inimkäitumise seostest. Lisaks looduskeskkonna teemadele pööratakse tähelepanu ka inimestele: kuidas saame ise head energiat aktiivsete tegevuste kaudu oma kehas suurendada.

Festivali käigus on võimalus 17. augustil osaleda ratastega linnaorienteerumises ja vastata harivatele keskkonnateemalistele küsimustele. Samuti on huvilistel võimalus 18. augustil tutvuda, kuidas Võru linnas reovett puhastatakse ning soojusenergiat toodetakse. Tartu regiooni energiaagentuuri eestvedamisel on omavalitsuse töötajatel ja projekteerijatel võimalik 19. augustil saada teavet, kuidas olla ehitusprojektide tark tellija.

Festivali tippsündmus on Koreli pargi ametlik avamine 20. augustil.

Park on valminud mitme toetaja abiga: Eesti-Vene piiriülene koostööprogrammi 2014-2020 panus on 220 752 eurot, keskkonnainvesteeringute Keskuse panus 27 319,97 eurot, sinilillekampaania "Anname au!" panus 20 000 eurot.

Investeeringu kogumaksumuseks kujunes 871 395,90 eurot, sellest on Võru linna omaosalus 603 323,93 eurot.

Avaüritusel jutustab Piret Päär lugusid ja legende puudest. Toimub juhendatud jalutuskäik Koreli pargis, et eri liike paremini tundma õppida. Koreli pargis asuva välifitnessi alal tutvustab Eesti üks tippkulturiste Imre Vähi, kuidas end tulemuslikult treenida. MTÜ Vabadussport viib parkuuralal läbi näidistrenni ja teeb väikse show, SK Küti Petanque korraldab petangi näidismängu ja Võru lauatennise selts tutvustab lauatennist. Väikesed meistrid saavad koos pokudega meisterdada erinevatest naturaalsetest materjalidest esemeid. Pargi avamispeo lõpetab Jaan Söödi ja Tõuni kontsert.

Festivali lõpetab keskväljakul 22. augustil toimuv mess-laat, kus võimalik saada head nõu energiat säästmiseks. Tallinna energia avastuskeskus ja Tartu loodusmaja viivad peredele läbi energiateemalisi töötubasid.

17.08.2020 21.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto