Sisukord
Uudised
Paberleht

Võrumaa kool läks koroonajuhtumi tõttu distantsõppele

1 min lugemist
Orava kool Võrumaal läks koroonaviiruse leviku ennetamiseks distantsõppele. FOTO: Orava kool

Kuna kooli töötajatel ja õpilastel oli kokkupuuteid koroonadiagnoosi saanud kogukonna liikmetega, läks Võrumaal asuv Orava kool distantsõppele.

Kooli direktori kohusetäitja Siiri Konksi lausus, et e-õppel ollakse vähemalt selle nädala lõpuni. Õppeasutuse koduleht lisab, et lasteaed töötab tavapäraselt.

«Üks pere sai eelmisel pühapäeval teate, et on koroonapositiivne vastus naisel ja mehel,» selgitas Konksi.

Orava kooli õpetajad, töötajad ja õpilased on Konksi sõnul diagnoosi saanud inimestega väljaspool kooli kokku puutunud. «Orava kogukond on väga väike ja kool ka väike. Tänase seisuga on meil 37 õpilast. Lasteaias käib 16 last. Kogukond on väike ja väga seotud. Õpetajad ja õpilased on sealtsamast kogukonnast,» lisas direktori kohusetäitja.

Direktorile polnud teada, kust viirus Orava külla jõudis. «Terviseamet ei ole meid selles mõttes informeerinud.»

Terviseameti Lõuna regionaalosakonna juhataja Tiia Luht ütles, et nende andmetel pärineb Orava juhtum Itaaliast. Ta selgitas, et Võrus on hetkel kaks kollet. Üks on seotud sünnipäevaga, kuhu viirus jõudis Itaaliast ja sellel sünnipäeval käis ka Orava elanik. Teine iseseisev kolle puudutab reisiseltskonda, mille neli liiget on Võrust ja viis Pärnust ning kes käisid Itaalias ja Austrias.

«Orava kool on oma algatusel distantsõppele läinud, terviseamet siia ei puutu,» lisas Luht.

Seotud lood
07.09.2020 11.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto