Põlva Serviti alistas võõrsil Leedu võistkonna

Lõuna-Eesti Postimees
Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting.
Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting. Foto: Tairo Lutter

Käsipalli Balti liiga põhiturniiri viimast nädalavahetust alustasid Eesti meeskonnad suurepäraselt. Põlva Serviti alistas võõrsil Alytuse Varsa-Stronglasasi 28:23 (14:11), HC Kehra/Horizon Pulp&Paper oli kodus 31:21 (18:9) üle Kaunase Granitas-Karysist ning Viljandi HC tegi 26:26 (11:12) viigi Klaipeda Dragunasega.

Üks voor enne põhiturniiri lõppu on Vilniuse VHC Šviesal 38, Servitil 35 ning Dragunasel ja mängud lõpetanud Varsa-Stronglasasil 32 punkti. Finaalturniirile pääsenud neliku selja taga paiknevad Kehra ja Granitas-Karys 26 ning Viljandi 25 silmaga.

Ainsa Eesti klubina finaalturniirile pääsu kindlustanud Serviti jättis koju kamaluga kogemust Eston Varuski, Henri Sillaste ja Kristjan Muuga näol, aga ka pisivigastusega kimpus oleva Alfred Timmo. Vastastelgi puudus nende liider, Balti liiga snaiprite tabelis 65 tabamusega kolmandat kohta hoidev Žygimantas Micevičius.

Kohtumine algas väravatevaeselt, eriti hästi toimetas kaitses Serviti, lubades kodumeeskonnal kuue minutiga ühe värava visata. Rünnakul kõik sama hästi ei sujunud, ent Sander Sarapuu viis põlvalased siiski 6:3 juhtima ja 15. minutil tegi Otto Karl Kont 8:4. Korraks lubati Varsa-Stronglasas ühe värava kaugusele, kuid poolajaks juhtis Serviti 14:11.

Teine pooltund kulges omapäraselt, sest esimesed 16 minutit visati väravaid kordamööda ehk vahe püsis kahe-kolme peal. Muutus tuli 47. minutil, mil Ülljo Pihus tabas seisuks 22:18. Paaril korral sai Serviti ka kuueväravalise edu ja vormistas lõpuks 28:23 võidu. Pihus, Tõnis Kase ja Mathias Rebane tabasid neli korda, vastastel viskas Vilius Juozaitis kümme väravat.

Eesti klubide mängud Balti liigas on ka pühapäeval.