Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

GALERII ⟩ Kanepi vallavanema kohale asus taas Mikk Järv
Lisatud galerii, volikogu komisjonide juhid ja vallavalitsuse liikmed.

Pärast nelja-aastast vaheaega asus täna taas Kanepi vallavanema kohale reformierakondlane Mikk Järv, kes leidis vallavolikogus 14 rahvaesindaja toetuse.

Järve kandidatuuri esitas volikogu istungil Kaido Kõiv. "Tal on kõrgharidus, oskab võõrkeeli ja inimestega suhelda. Igati tore mees," põhjendas ta.

Aastatel 2014-2017 Kanepi valda juhtinud Mikk Järv lootis, et seekordne start läheb kiiremini kui eelmisel korral. "Esmalt tuleb meil kõigil asuda koostama uut arengukava, sest senise kehtivus hakkab läbi saama," pöördus ta rahvaesindajate poole. Koostööd tahab täitevvõimu juht teha kõikide volikogus esindatud jõududega.

Hääletamisel osales 15 rahvaesindajat, puudus kaks.

Vallavanema palgaks kinnitas volikogu 3098 eurot kuus. Senine vallavanem Piret Rammul teenis sama palju.

Kanepi vallas võimuliidu moodustanud Reformi- ja Keskerakonnal ning Isamaal on kokku 13 häält (vastavalt kaheksa ja neli esindajat ning Isamaa saadik Tarmo Tagamets). Opositsiooni jäänud EKRE-l on neli kohta.

Lõuna-Eesti Postimehele antud usutluses märkis Mikk Järv, et on vahepealsel ajal Kanepi valla tegemisi ikka jälginud. «Siin on mul head sõbrad ja tuttavad. Oleme ka erinevatel üritustel kohtunud ja infot vahetanud,» lausus ta.

Enne volikogu istungit tutvus ta valla eelarvestrateegia, investeerimisplaanide ning omavalitsuse finantsvõimekusega. «Mu töö aluseks on ikkagi koalitsioonileping. Sellest lähtuvalt on olulisemad haridus- ja sotsiaalvaldkond – on ju need eelarves kõige suurema osakaaluga. Meil on täna kolm kooli ja neli lasteaeda, kus iga väiksemgi liigutus – katus, soojustus, ventilatsioon – nõuab suuri summasid, mida ei anna võrreldagi mõne liiklusmärgi paigaldamise või külakiige ehitamisega. Ka eelarvestrateegia näeb ette valla suuremate hoonete seisukorra parendamist. Eks kõik need tuleb valdavalt toetustega teha - seetõttu peame vaatama, kust oleks võimalik toetust juurde saada. Igal juhul peab kas või ventilatsioon hoonetes hea olema – on meil siis koroona või mitte. On see ju nii tervisele kui hoone enda seisukorrale kasulik,» tähendas Järv.

Kanepi vallavanemaks kutsumisega mees ei arvestanud. «Eks see oli ikka ootamatu. Ettepaneku tegemise järel mõtlesin ehk mõne päeva. Elva võimuliidu koosseisuga mu lahkumine otseselt seotud ei ole – seal on meil piisavalt tugev meeskond, mis võimaldab positsioonid ka muul moel täita,» sõnas ta.

Tööl hakkab Järv käima nii nagu eelmiselgi ametiajal Puhjast. «Niikuinii liigub suur osa infost nüüdsel ajal juba elektroonseid kanaleid pidi, mistõttu vahemaad ei ole üldse märkimisväärsed,» tähendas ta.

Kuigi vallavanemaks oleku ajal oli Kanepi veel väike vald, kinnitas omavalitsusjuht, et on kursis ka kaugemal asuvate piirkondadega. «Suhtlesime nii Valgjärve kui Kõlleste vallaga tihedalt. Ka inimestega olen juba tuttav,» sõnas ta.

Vaja läks liisuheitmist

Volikogu revisjonikomisjoni asuvad juhtima esimehena Avo Kruusla ja aseesimehena Valev Krebes, sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni Andrus Seeme ja Argo Zoludev, kultuuri- ja spordikomisjoni Tarmo Tagamets ja Astra Kittus, haridus- ja noorsookomisjoni Sigrid Mark ja Helen Rebane, majandus- ja eelarvekomisjoni Tiit Rammul ja Kaido Kõiv. Kuna sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni aseesimehe valimisel said nii Urmas Kivirand kui Argo Zoludev neli häält, osutus liisuheitmise tulemusena valituks Zoludev.

Vallavalitsusse kuuluvad lisaks vallavanemale Keskerakonna esindaja Heli Peetsmann, Isamaa esindaja Anneli Ehte ning vallavalitsuse finantsnõunik Kaida Vool, ehitusspetsialist Peep Potter ja sotsiaalnõunik Terje Lihtsa. Senisesse vallavalitsusse kuulus neist vaid Vool.

Tagasi üles
Back