K, 25.05.2022

Päästjad said tormi tõttu paarsada väljakutset

Lõuna-Eesti Postimees
Päästjad said tormi tõttu paarsada väljakutset
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinnas kogus tuul keskpäevaks jõudu.
Tallinnas kogus tuul keskpäevaks jõudu. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Päästjad said esmaspäeval tormikahjude kõrvaldamiseks üle 200 väljakutse. Praegustel andmetel on maru kõige leebemalt käitunud Lõuna- ja Ida-Eestis.

Kuigi Lõuna päästekeskus on saanud tormi tõttu 30 väljakutset, siis suuremaid õnnetusi ei ole Lõuna-Eestis registreeritud.

Kõige enam said ennelõunal tugevnema hakanud tormituultest põhjustatud väljakutseid Lääne-Eesti saarte ja Harjumaa päästjad. Edasi tabasid tugevamad tuuled Raplamaad, kust torm suundus lõunasse ja hakkas üles näitama vaibumise märke. Inimohvrite kohta päästeametil infot ei ole. Peamiselt tuli päästjatel vaeva näha teedele või elektriliinidele langenud puude eemaldamisega. Siin-seal said majade katused ka viga ja paaril korral sattusid õnnetustesse autod.

Põhja päästekeskus oli kella 17 seisuga saanud 81 väljakutset.

Kahel korral vandusid tugevale tuulele alla valgusfoorid Tallinna kesklinnas. Koplis murdus trammiteele puu, mis peatas liikluse. Endla tänaval ning Kreutzwaldi tänaval murdis tuul tükid katusest ning Kreuzwaldi tänaval tekkis ohu kõrvaldamiseks vajadus evakueerida ka läheduses parkinud sõidukid.

Viimsis läks lendu batuut, mis napilt enne kätte saadi, kui see liiklusesse paiskunud oleks

Veel said Põhja-Eestis ühel õnnetusel murdunud puu tõttu tõsiseid kahjustusi sõiduauto ning ühel korral ka eramaja aed.

Lääne päästekeskus on saanud tormi tõttu 84 väljakutset.

Kella 9.47 ajal kukkus Saaremaal Koikla külas suur puu maja katusele, mis sai kannatada.

Kella 9 ajal hommikul viis Kuressaares Pargi tänaval tuul ära endise lastekodu maja katuse. Päästjad saagisid katuse ketaslõikuriga väiksemaks ning tõmbasid ohutumasse kohta tee äärde. Objekti valdaja tegeleb ise olukorra lahendamisega edasi.

Saaremaal sai hommikul tormituulte tõttu vigastada ka kolm sõiduautot - nii Kaali, Karida kui Paevere külas sõitsid autod vastu teele kukkunud puudele. Sõidukidd said kergemaid vigastusi, inimesed jäid õnnetustes terveks. Metskülas murdus korraga maha kaheksa puud, mis teelt eemaldada tuli.

Hiiumaal Valgu külas kukkus teele kolm puud korraga ning Luidja külas kaks puud korraga. Puudest tekkinud takistuste taha jäid pidama nii libedusetõrje autod kui ka liinibuss. Päästjad aitasid puud eemaldada.

Ida päästekeskus on saanud 8 väljakutset.

Tõsiseim juhtum leidis aset Tapa vallas Kullenga külas, kus murdus elektripost, mille tagajärjel jäid elektriliinid rippuma maast viie meetri kõrgusele. Rippuvad liinid ohustasid liiklejaid ja ohu likvideerimiseks oli vaja nii politseipatrulli kui elektrikute abi.

Märksõnad
Tagasi üles