Tartu ja Valga vahel uuendatakse kaks raudteesilda

Kuigi Tambre raudteeületuskoht Valgas mõne aasta remonditud sai, ei hakka Rail Baltic tõenäoliselt Valga kaudu kulgema. Kui just imet ei sünni.

FOTO: Arvo Meeks/ Valgamaalane

Eesti Raudtee Tartu-Valga lõigul remonditakse tänavu 6,5 miljoni krooni eest kaks metallsilda, mis tuleb esialgselt planeeritust 3,5 miljoni krooni võrra soodsam.

«Tahame uuendada ja tugevdada silla konstruktsioone, et tõsta sellega raudtee liiklusohutust. Tööd peavad valmima käesoleva aasta lõpuks,» ütles Eesti Raudtee avalike suhete juht Urmas Glase.

Eesti Raudtee tütarettevõte EVR Infra viis läbi kaks väljakuulutamisega läbirääkimistega hankemenetlust, et leida ehitusettevõte Tartu ja Valga jaama vahelise Väikese Emajõe metallsilla renoveerimiseks ja Rautina oja metallsilla ümber ehitamiseks. Mõlemas hankes oli pakkujaid neli.

Väikese Emajõe silla renoveerimishanke võitis Glase sõnul AS K-Most, pakkudes pisut üle 3,9 miljoni krooni. Kalleim pakkumine oli 4,5 miljonit krooni. Renoveerimise käigus tehakse sillale korrosioonikaitse ning pragude olemasolu kontroll, remonditakse toestuskohad ja kaldasambad ja tugevdatakse need. Samuti hõlmab hange teetöid sillal.

Rautina oja metallsilla ümberehitamiseks tegi parima pakkumise AS Volker Rail RTE, kes pakkus 2,6 miljonit krooni edestades kalleimat pakkumist 370 000 krooniga. «Tööde käigus vahetatakse sildehitis, tugevdatakse ja remonditakse kaldsambad, sealhulgas ehitatakse umber sildehitise toetuskohad,» märkis Glase.

Alates 2008. aasta kevadest kuni selle aasta lõpuni remonditakse kapitaalselt raudtee Tartu-Valga lõigul, mis võimaldab peale tööde lõppu reisirongidel antud lõigul arendada kiirust kuni 120 kilomeetrit tunnis.

Tagasi üles