Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Otepää koolilastele naeratas loosiõnn

Suitsetamine nagu lähendaks ühe kamba poisse. FOTO: Heino Käos

Kooliõpilastele suunatud ennetusprogrammi «Suitsuprii klass» lõpetasid tänavu suitsupriina kokku 784 klassi ehk 85 protsenti kõikidest alustanud klassidest.


Sügisel alustasid ennetusprogrammis osalemist 920 klassi 238 koolist. Programmis osalenud õpilasi oli 15 685. Neist edukalt lõpetasid ehk kuue kuu jooksul suutsid kõik õpilased jääda suitsupriiks 784 klassi.

Kõige enam oli osalejaid 5. ja 6. klassidest (üle 45%), järgnesid 4. ja 7. klassid (ligikaudu 30%), 8.–9. klasse oli ligikaudu 19%. Kõige tagasihoidlikumalt oli osalejaid gümnaasiumiastmes, kokku osales 10.–12. klasse pisut üle 5%.

Võrreldes eelmise õppeaastaga on tõusnud nii konkursil osalejate kui edukalt lõpetanute arv. Eelmisel, 2013. aasta kevadel lõpetas suitsupriina 688 klassi ehk 82% alustanutest.

Ennetusprogrammi edukalt läbinud klasside vahel loosis tervise arengu instituut välja 15 rahalist preemiat suurusega 320 eurot, mida saab klass kasutada matka, ekskursiooni või muu põneva ühisürituse korraldamiseks.
Loosimise tulemusel sai teiste hulgas preemia ka üks Valgamaa kooli klass – Otepää gümnaasiumi 7.a klass

Programmis osalevad õpilased on oma allkirjaga lubanud jääda kogu võistluse perioodil, oktoobrist aprillini, tubakavabaks. Lisaks suitsetamisele ei tohi tarbida ka muid suitsuvabasid tubakatooteid ega teha vesipiipu või e-sigaretti.

Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuring näitab, et 11–15aastaste kooliõpilaste seas on igapäevasuitsetajaid 5,5%, sellest poiste seas 7% ja tüdrukute seas 4%. Kuigi igapäevasuitsetajate osakaal on langemas, on populaarsust võitmas vesipiibu suitsetamine ja huuletubaka tarvitamine. Õpilaste keskmine vanus esimese sigareti läitmisel on 11,9 eluaastat.

Tagasi üles
Back