Mustlaslaagrit saatis taevasse pool tuhat pealtvaatajat

Vabaõhuetendus «Mustlaslaager läheb taevasse» tõi Palupera maile hulgaliselt rahvast nii lähedalt kui kaugemaltki. Pealtvaatajad said istuda pinkidel ja puupakkudel või mõnusasti jalgu sirutada tekkidel ja vaipadel.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Palupera vallas Külamäe talus etendunud vabaõhulavastus meelitas kohale üle poole tuhande huvilise , kes tulid kaasa elama sellele, kuidas mustlaslaager taevasse läheb.

Laupäeva õhtul vooris Palupera suunas suur rahvahulk ja veerand tundi enne etenduse algust oli enamik taluõuele pandud pinkidest hõivatud. Rahvast tuli aga aina juurde. Suur heinamaa oli sõiduautosid täis. Ei lugenud küll üksipulgi etendusele tulnuid üle, kuid viie-kuuesaja ringis oli neid küll. Suur menu oli korraldajatele kindlasti suur tunnustus.

Külalisi võtsid vastu «mustlasneiud», kes pakkusid mahla ning rosina- ja meekukleid. Põlesid lõkked, kõrgusid püstkojad. Pealtvaatajad said istet võtta pinkidel, puupakkudel, vaipadel ja tekkidel. Korraldajad olid loonud tõelise mustlaslaagri õhkkonna. Ka ilmataat oli rahvaga mestis ning suveõhtu etenduse nautimiseks mõnus.

Tagasi üles