E, 28.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Koolitus aitab direktoril õpetajatele tuge pakkuda

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Koolitus aitab direktoril õpetajatele tuge pakkuda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Valga põhikooli direktor Hannely Luik-Stogov
Valga põhikooli direktor Hannely Luik-Stogov Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Haridus- ja teadusministeerium pakub esimest korda koolijuhi ametisse asuvatele üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste direktoritele taas võimalust kandideerida spetsiaalselt nendele loodud arenguprogrammi.

Programmi kandideerimise hetkeks peab olema sõlmitud tööleping ning juba töötavatel direktoritel ei tohi ametis oldud aeg ületada 12 kuud. Kandideerida saab juuli lõpuni, programm alustab käesoleva aasta augustis ja lõpeb juunis 2017. Osalema valitakse konkursi alusel kuni 18 koolijuhti.

«Tänu programmis osalemisele ja mentorluse toele olen aru saanud õpetajate toetamise ja arengu vajadusest. Võtan uuest aastast sihiks alustada iga õppija ja õpetaja süsteemset personaalse arengu jälgimist ja toetamist,» ütles esimese lennu lõpetaja, Eesti ühe suurima põhikooli – Valga põhikooli direktor Hannely Luik-Stogov.

Lisaks talle osalesid lõppeval õppeaastal programmis Valgamaalt Valga gümnaasiumi direktor Andrus Murumaa ja Keeni põhikooli direktor Maire Murumaa.

Programmi käigus süvendatakse arusaama juhirollist ja nüüdisaegsetest juhtimisteooriatest ning arendatakse koolijuhi tööks vajalikke kriitilisi oskusi. Õpitakse, kuidas rakendada kogu koolimeeskonna, õpilaste ja vanemate potentsiaali, et kool töötaks kõigi jaoks paremini.

«Koolijuhtidel on võtmeroll õppija arengut maksimaalselt toetava ja ühiskonna muutuvatele vajadustele vastava õppekeskkonna loomisel,» selgitas programmi tagamaid ministeeriumi õpetajaosakonna peaekspert Eneken Juurmann.

«Uutele juhtidele seatakse väga kõrged ootused, kuid paljudel neist puudub piisav ettevalmistus ja tugisüsteem edukaks toimetulekuks. Selle arenguprogrammi eesmärk on lisaks teadmiste ja oskuste arendamisele pakkuda ka sotsiaalset ja professionaalset tuge võrgustiku ning kogenud koolijuhist mentori näol,» lisas ta.

Alustavate koolijuhtide programmi on ellu kutsunud haridus- ja teadusministeerium. Seda viiakse ellu koostöös sihtasutusega Innove ning Edison OÜ elukestva õppe strateegia programmi «Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid» käigus Euroopa sotsiaalfondi rahaga.

Tagasi üles