Video: ränk õnnetus jäi pardakaamera salvestusele

Ränk õnnetus Rõngu lähedal.

FOTO: Erakogu

Valgamaalase lugeja saatis lehele paradakaamera salvestise eile kella poole kümne ajal hommikul Tartumaal Rõngu lähedal juhtunud rängast õnnetusest.

Salvestiselt on näha, kuidas eessõitev kaubik Peugeot Boxer hakkab pöörama vasakule. Ta laseb küll läbi vastutuleva kaubik, kuid ei märka, et sellele järgnes mootorrattur. Kaubikujuht keeras mootorratturile ette ning toimus kokkupõrge, milles 44aastane mootorratast juhtinud mees sai raskelt viga. Ta viidi haiglaravile.

Politsei selgitas välja, et mõlemad mootorsõidukijuhid on kained ja omavad juhtimisõigust. Õnnetuses osalenud kaubik oli teadaolevalt teel Valgast Tartu suunas. Juhtunu üksikasjad selgitatakse välja alustatud menetluse käigus.

«Suurem tähelepanelikkus on märksõna, mis kehtib ühtmoodi kõigile liiklejatele. Vähetähtsam ei ole turvavarustuse kasutamine tsiklisõidul, sest avariis saab mootorrattur pea alati raskemalt viga kui autojuht: viimast kaitsevad turvapadjad ning tonnide jagu terast. Kindlasti tuleb jälgida piirkiirust, sest näiteks suurel kiirusel liikuv mootorrattur võib avarii korral põhjustada kurbi tagajärgi ka autosistujatele,» rõhutas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja.

Videot näeb SIIT.

Tagasi üles