Kergejõustiklased tõid koju mitu medalit

Jaan Rapp
Janika Ardel
Janika Ardel Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti juunioride ja noorsoo talvistelt meistrivõistlustelt kergejõustikus toodi Valgamaale kuus medalit. Kõige edukamalt esines Janika Ardel.

Spordiklubi Beavers esindav Soorust pärit Ardel, kes Maile Mangussoni käe all treenib, võitis noorsooklassis nii 800 kui 1500 meetri jooksudistantsi. Esimesel distantsil tuli võit ajaga 2.20,28, teisel oli tulemus 4.55,44.

Hõbeda pälvis sama vanuseklassi 3000 meetri käimises spordiklubi Maret-Sport esindav Meeli Pällin, kes 2008. aastal ka Valgamaa parimaks naissportlaseks tunnistati. Medal tuli ajaga 18.06,38.

Pronksid tõid Valgamaale – samuti noorsooklassis – Ailen Raudsepp 800 ja 1500 meetri jooksus ning Kirke Kirt kuulitõukes. Lühemal distantsil oli Raudsepa aeg 2.25,46 ja pikemal 5.08,00. Kirdile tõi pronksi tulemus 12.66. Mõlemad esindavad samuti klubi Maret-Sport.

Juunioride klassis võistlev Cathy Posti saavutas 1500 meetri jooksus ajaga 5.18,33 viienda ning 800 meetris ajaga 2.34,35 üheteistkümnenda koha.

Tanel Visnap püstitas meesjuunioride kõrgushüppes tulemusega 1.80 isikliku rekordi – tasuks seitsmes koht. 60 meetri tõkkejooksus sai Visnap 9. koha.

Mati Kikkas saavutas aga seitsmenda koha meesjuunioride 800 meetri jooksus. Sama kohaga naasis võistlustelt ka tema kunagine klassiõde, nüüd Karksi-Nuiast Valgas treeningutel käiv Geiri Sperling, kes naisjuunioride kõrgushüppes tulemuse 1.50 kirja sai.

Isikliku rekordi püstitas ka juunioride klassis võistelnud Birgit Pruus. Tulemus 5.31,25 tõi talle 1500 meetri jooksus üheksanda koha. 800 meetri distantsil saavutas Pruus 14. koha.

Kätlin Mannas sai naisjuunioride seas 800 meetri jooksus 10. ja 300 meetris 11. koha.